HF-Europameisterschaft 2021

Das Ziel der HF-Europameisterschaft ist, aby európski amatéri kontaktovali čo najviac ďalších európskych amatérov a súťažili o titul „Majster Európy HF“. Počítajú sa iba kontakty z EÚ do EÚ, berúc do úvahy zoznam krajín CQWW.

Termín pretekov je každý rok v prvú augustovú sobotu, von 12:00 UTC tun 23:59 koordinierte Weltzeit (7. Augusta 2021). Es tritt in Bands an 160 – 10m (mimo WARC) a to v jedinej kategórii, single operátor všetky pásma.

Kategorie Cabrillo kategória
Nächste Expedition – Hohe Energie SINGLE-OP ALL HIGH MIXED
Nächste Expedition – Geringer Strom SINGLE-OP ALL LOW MIXED
CW only – Hohe Energie SINGLE-OP ALL HIGH CW
CW only – Geringer Strom SINGLE-OP ALL LOW CW
SSB only – Hohe Energie SINGLE-OP ALL HIGH SSB
SSB only – Geringer Strom SINGLE-OP ALL LOW SSB

Hohe Energie kategórie: celkový výstupný výkon vysielača nesmie presiahnuť 1500 W

Geringer Strom kategórie: celkový výstupný výkon vysielača nesmie presiahnuť 100 W

Yaesu FTDX10 SDR-TCVR
Yaesu FTDX10 SDR-TCVR

Vymieňaný kód je zložený z RS(T) + dvojčísla. To je rokom prvého vydania rádioamatérskej koncesie operátora bez ohľadu na to, či používa danú značku alebo inú.

Multiplikatoren sú rôzne dvojciferné čísla, čo znamená posledné dve číslice roku vôbec prvej oficiálnej licencie amatérskeho rádia operátora. Násobič sa počíta iba raz na pásmo bez ohľadu na mód.

Každý dokončený platný kontakt počíta jeden (1) bod bez ohľadu na mód. Tá istá stanica môže byť spracovaná raz pre každé pásmo a režim. Konečné skóre je súčet bodov QSO zo všetkých pásiem vynásobené súčtom násobičov zo všetkých pásiem.

Yagi 10m Antenne
Yagi 10m Antenne

ein) V kategóriách s jedným módom (iba CW, iba SSB) je možné vykonať maximálne desať (10) zmien pásma v ľubovoľnú hodinu (00 zu 59 Protokoll)

B) V kategóriách mix režimu (Nächste Expedition) je možné vykonať maximálne desať (10) pásiem a módov v ľubovoľnej hodinovej hodine (00 zu 59 Protokoll. Napríklad päť (5) pásiem plus päť (5) zmien módu, kde pásmo spolu so zmenou módu sa počíta ako jedna (1) zmena.

C) Zmena pásma alebo režimu po 10. zmene pásma / módu bude penalizovaná bodmi QSO a odpočtom za viacnásobné spojenie za tieto QSO v konkrétnu hodinu.

Všetky odoslané denníky vo formáte Cabrillo je potrebné nahrať zo stránky Odoslanie denníka najneskôr 48 hodín po súťaži (pondelok 23.59 koordinierte Weltzeit).

Úplne znenie súťažných podmienok European HF Championship http://lea.hamradio.si/~scc/euhf/euhfcrules.htm

 

0 0 Stimmen
Artikelbewertung
Aufstellen
Benachrichtigungen einstellen
Gast
0 Kommentare
Feedback eingefügt
Alle Kommentare anzeigen
0
Wir freuen uns über Ihre Kommentare, Bitte, Kommentar!x