OM3RKP in der 3. Subregion

“Grüße nach Lomnický štít!”, aufgerufen nach Aufruf von OM3RKP. Die Antwort kam jedoch nicht von Lomnický štít, aber von der Hütte unter Solisko. Wieso den?

Táto zaujímavá kóta bola rádioamatérmi obľubovaná, Nichtsdestotrotz, že počasie tam vie pripraviť situácie, ktoré si o tisíc alebo dvetisíc metrov nižšie nevieme vôbec predstaviť. Nový majiteľ Tatranských lanových dráh, als. má však s vrcholovou stanicou zámery do ktorých nepasujú nielen rádioamatéri, ale aj ďalšie služby, ktoré sú na Lomničáku už roky. Napriek prísľubu pri opätovnom jednaní s riaditeľom firmy z predbežnej dohody zišloČo bude v budúcnosti ukáže čas.

Na poslednú chvíľu sme teda menili plány a v sobotu o 13-tej sme v daždi ešte len vyrážali z Tatranskej Lomnice. Vzhľadom k pracovným povinnostiam sme – ako začína byť v OM3RKP zvykom – ostali len dvaja. U nás je to tak, buď nás je osem alebo dvaja. No vyberte si.

Trvalý dážď neustal do večera, ale bol k nám aspoň trochu milostivý a občas zoslabol. Keďže čas bol neúprosný, postavili sme jednu 7el.DK7ZB na 2m a 4xDL7KM na 70cm a utekali do chaty. Zo začiatku (ktorý bol o pol siedmej nášho času) boli problémy s moduláciou a určite aj spletrami, SRI. Zdroj ako sa ukázalo neutiahne TCVR aj PA.

Po prekáblovaní na druhý zdroj sa to začalo rozbiehať, keď zdroj s PA vypovedal službu. Tento zdroj má asi päť rokov a je tretíkrát, čo sa pokazil na kóte. Doma funguje mesiace a tu? BD-čka pôjdu von, vymení sa chladič a dáme tam staré dobré KD-čka.

Chýbajúcich šesť decibelov však chýba a dosť citeľne. Ešteže pomohol pri najdlhšom spojení na 869km do I. Sedemdesiatka sa chovala zvláštne, zopár staníc za 59+ a potom nikto.

Jano išiel do perín hneď po postavení antén – niet sa čo čudovať, keď bol celú noc za volantom. A ja som ho nasledoval niečo po polnoci, HI.

Ráno sa väčšina staníc ešte venovala telegrafii, na SSB bol väčší kľud. Dotiahol som ešte pár spojení a potom sme to zabalili. TNX všetkým za príjemné chvíle!

0 0 Stimmen
Artikelbewertung
Aufstellen
Benachrichtigungen einstellen
Gast
0 Kommentare
Feedback eingefügt
Alle Kommentare anzeigen
0
Wir freuen uns über Ihre Kommentare, Bitte, Kommentar!x