PRETEK SNP – nové podmienky 2013

Pretek sa koná každoročne na počesť výročia Slovenského národného povstania. Nadväzujú sa spojenia medzi OM a OK stanicami, ako aj so Slovákmi a Čechmi ktorí sú v zahraničí. Pretek je vypísaný pre jednotlivcov, klubové stanice môžu byť obsluhované len jedným operátorom. Poriadateľ pretekov je rádioklub Vrútky, OM3KFV. Slováci a Češi v zahraničí dávajú v súťažnom kóde PSČ a okresný znak miesta odkiaľ pochádzajú.

Poštové smerové číslo ( PSČ ) svojho QTH si môžete zistiť na najbližšej pošte ak ho ešte neviete alebo keď vysielate /p.

 • Dátum : Tretia nedeľa v auguste, t.j. 18.augusta 2013

 

 • Etapy : Dve hodinové etapy, prvá od 06.00 do 06.59 a druhá od 07.00 do 07.59 miestneho času.

 

 • Prevádzka: CW, SSB

 

 • Pásmo : 3520-3560 KHz CW a 3700-3770 kHz SSB

 

 • Kategórie :
  V preteku je 6 kategórií: A1- QRO,CW A2- QRO,SSB A3- QRO,MIX B1- QRP,CW B2- QRP,SSB B3- QRP,MIX
  Výkon QRO je podľa povoľovacích podmienok, QRP maximálne 10W príkonu alebo 5W výkonu. Poslucháči (kategória P) sa tiež môžu zúčastniť podľa bežných podmienok.

 

 • Súťažný kód :
  V prvej etape: RST (RS), číslo QSO od 001, poštové smerové číslo QTH a počiatočné písmená mena a priezviska operátora. napr. 579 001 03861 JM (Jožko Motyčka z Vrútok)
  V druhej etape: RST (RS), číslo QSO (ktoré pokračuje z prvej etapy), okresný znak a posledné dve číslice ročníka operátora napr. 559 037 MAR 43 (okres Martin, ročník operátora 1943). Ženy operátorky môžu dávať namiesto kódu ročníka kód „00“.
  Stanice pracujúce /p v poľných podmienkach dávajú PSČ najbližšej obce alebo osady.

 

 • Bodovanie: 5 bodov za QSO s OM, OK, Slováci a Češi v zahraničí.

 

 • Násobiče: Každé nové PSČ a každý nový okresný znak

 

 • Výsledok: Súčet QSO bodov z obidvoch etáp sa vynásobí súčtom násobičov z obidvoch etáp.
  V kategóriách A3 a B3 sa môžu v každej etape nadviazať s tou istou stanicou 2 spojenia, jedno na CW a jedno na SSB. Časový rozdiel medzi takýmito QSO však musí byť aspoň 5 minút. Každé takéto spojenie má hodnotu 5 bodov. Násobiče sa však rátajú len raz v každej etape bez ohľadu na spôsob vysielania (CW,SSB)

 

 • Denníky: Na predpísaných tlačivách odoslať do 30 dní po preteku na: Rádioklub OM3KFV, pošt.priečinok č.3, 038 61 VRÚTKY. Vzor denníka a titulnej strany si môžete vyžiadať na horeuvedenej adrese (priložte obálku so známkou) alebo si ich stiahnuť z internetovej tabule SZR alebo OM3KFV. Stále sa opakujúce vlastné vysielané kódy stačí v denníku zapísať len raz do prvého riadku na každej strane. Môžete poslať aj počítačom vytvorené denníky a titulné strany. Ak však tieto budú po prenose cez Internet zdeformované alebo ťažko čitateľ- né, budeme ich považovať za denníky pre kontrolu. Adresa pre elektronickú poštu v textovom formáte : <om3kfv@zoznam.sk>

 

 • Vyhodnotenie: V časopise Rádiožurnál a na medzinárodnej počítačovej sieti < hamradio.sk >a
  Stanice vysielajúce v poľných podmienkach /p budú vyhodnotené osobitne keď ich bude najmenej 5. Na titulnej strane denníka však musia uviesť ich poľné QTH.

 

 • Diplomy: Všetci účastníci preteku ktorí pošlú súťažný denník na vyhodnotenie.

 

 • Ceny: Trofej SNP. Víťaz každej kategórie (závisí na min.počte 5 účastníkov)
  Pokiaľ nie je uvedené inak, platia všeobecné podmienky pre KV preteky.

Okresné znaky OM staníc: BAA BAB BAC BAD BAE BAN BAR BBY BRE BST BYT CAD DET DKU DST GAL GEL HLO HUM ILA KEA KEB KEC KED KEO KEZ KNM KOM KRU LEV LMI LUC LVC MAL MAR MED MIC MYJ NAM NIT NMV NZA PAR PBY PEZ PIE POL POP PRE PRI PUC REV ROZ RSO RUZ SAB SAL SEA SEN SKA SLU SNI SNV SOB STR SVI TNC TOP TRE TRN TTE TVR VKR VTR ZAR ZIH ZIL ZMO ZVO ( 79 okresov)

Okresné znaky OK1: APA – APJ BBE BBN BKD BKH BKO BMB BME BNY BPB BPV BPZ BRA CBU CCK CJH CPE CPI CPR CST CTA DCH DDO DKL DKV DPJ DPM DPS DRO DSO DTA ECH ECL EDE EJA ELI ELO ELT EMO ETE EUL FCR FHB FHK FJI FNA FPA FRK FSE FSV FTR FUO

Okresné znaky OK2: GBL GBM GBR GBV GHO GJI GKR GPR GTR GUH GVY GZL GZN GZS HBR HFM HKA HNJ HOL HOP HOS HPR HSU HVS

Alex OM6SA

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x