Auswertung des SNP-Rennens 2007

Sie hat an diesem Rennen teilgenommen 45 Stationen, 25 aus der Slowakei und 20 aus Böhmen und Mähren. V denníkoch sa ukázalo ešte ďalších 34 značiek, ale na nešťastie a na hanbu celej našej slovenskej a českej rádioamatérskej spoločnosti, títo účastníci denníky neposlali. Obrali tak o Trofej SNP niekoľkých účastníkov, nakoľko vydanie Trofeje SNP záleží na počte účastníkov v tej-ktorej kategórii. Cťou a povinnosťou každého slovenského rádioamatéra by mala byť účasť na dvoch najdôležitejších slovenských pretekoch a síce domáci Pretek SNP v auguste a medzinárodný pretek Jarný šprint na Veľkonočný pondelok. Toto sú preteky pre naozajstných chlapov. A tí najodvážnejší k tomu ešte vytiahnu do poľa /p.

Účasť v jednotlivých kategóriách:

Antennentuner
Antennentuner

Pretekári reprezentovali tieto okresy:
WENN – 18 Bezirke: Mlada Boleslav(3), BAE, BBY, Dunajska Streda, Dunajska Streda, KEA(2), Dunajska Streda, MAL, Besatzung, Dunajska Streda(2), Marian OM6AJM wird am 27. Juli sein(2), Dunajska Streda, Dunajska Streda, Dunajska Streda, Dunajska Streda, Dunajska Streda, Dunajska Streda(3), Dunajska Streda
OK – 13 Bezirke: Die Entscheidung des Gutachters des OK-OM DX SSB Contests ist endgültig, Die Entscheidung des Gutachters des OK-OM DX SSB Contests ist endgültig, Mlada Boleslav, Mlada Boleslav, Mlada Boleslav, Mlada Boleslav(2), Mlada Boleslav, Mlada Boleslav(3), Mlada Boleslav, Mlada Boleslav(3), Mlada Boleslav(2) Mlada Boleslav, Mlada Boleslav

Podmienky šírenia boli ráno veľmi zaujímavé, keď sme na začiatku preteku, die ersten 40 Protokoll, mohli ľahko robiť slovenské a české stanice. Potom sa na pásmo začali prebíjať poľské stanice, ktoré išli KV poľný deň. Potom to už bolo ťažšie, lebo poliaci burácali bezohľadne s veľkými výkonmi po celom pásme.

Najmladší účastník Preteku SNP mal 13 rokov a najstarší 78. Všetci účastníci preteku dostanú Diplom SNP 2007 a víťazi jednotlivých kategórií dostanú aj Trofej SNP2007.

Všetkým účastníkom preteku SNP posielame spolu s vyhodnotením aj vzorky denníkov a titulnej strany takže každý môže poslať perfektný denník ktorý sa dá ľahko vyhodnotiť.

Pozývame vás do ďalšieho preteku SNP ktorý býva vždy v tretiu augustovú nedeľu, či ho už pôjdete z domu, alebo statočne niekde z horského alebo poľného stanovišťa. Šaňo OM3TY navrhol a postavil malý prenosný QRP (3W) transceiver na telegrafiu ktorý sa ideálne hodí na tento pretek. Je výborný na poľnú prevádzku z hôr a iných historických miest SNP. Schému TCVRu nájdete v časopise Rádiožurnál.

Alex Korda OM6SA

0 0 Stimmen
Artikelbewertung
Aufstellen
Benachrichtigungen einstellen
Gast
0 Kommentare
Feedback eingefügt
Alle Kommentare anzeigen
0
Wir freuen uns über Ihre Kommentare, Bitte, Kommentar!x