Elecraft chystá tuner KAT500

Elecraft pripravuje novinku, KAT500. Ide o automatický anténny tuner pre KV+6m. Pre PSV<3 bude schopný preniesť 1200-1500 W, pre PSV<10 to bude 500-600W. Na prednom paneli sú LED indikátory PSV a prepínač pre tri antény. KAT500 môže pracovať s ľubovoľným KV zariadením, nielen výrobkami Elecraft. Rozmery sú prispôsobené ich zariadeniam, šírka a hĺbka zodpovedajú K3 a KPA500, výška bude cca. 40mm.

KTA500 je teraz podrobená finálnemu testovaniu a korekciám vo firmware. Oficiálne predstavenie bude na rádioamatérskom stretnutí v Daytone v máji alebo skôr.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
2 Komentáre
Najstaršie
Najnovšie Najviac hodnotené
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Martin, OK1RR
1 rok pred

Psát v srpnu 2020 o tom, že Elecraft chystá novinku – tuner KAT500 je přinejmenším nekorektní. Psát o tom, že „KAT500 je teraz podrobená finálnemu testovaniu a korekciám vo firmware“ je psaní Ezopových bajek na pokračování. KAT500 jsem koupil už v roce 2013 a od té doby jej používám spolu s KPA500. Výroba K3 a K3S byla ukončena, ale KAT500 a KPA500 se vyrábí dál a je možné je koupit. Zastavení jejich výroby se zatím nechystá.

Jinak KAT500 je nejlepší tuner, jaký se mi dostal do ruky a dokáže vyladit naprosto neuvěřitelné impedance. Jeho firmware prodělal složitý vývoj a řadu změn, dnes dokáže dokonce „předvídat“, jaká bude impedance na frekvenci, kam ještě nebyl naladěn (dělá de facto totéž, co Smithův diagram). Myslím že tento tuner těžko najde konkurenta.

Požádal bych o zveřejňování pravdivých a ověřených (ověřitelných) informací, bláboly tento web zcela jistě znehodnotí.

om0aao
Admin
Odpoveď na  Martin, OK1RR
1 rok pred

Ahoj Martin, v prípade všetkých starších článkov je takýto dátum. Je to dátum migrácie na nový systém. Novšie články majú reálny dátum. Ale TNX za pripomienku!

2
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x