Film Mise v ohrožení

Nie je určite obvyklé, aby sa článok na www.cq.sk týkal filmu. Český preklad „Mise v ohrožení“ sa dosť nevydaril, ale kúpili by ste si DVD s názvom Tanier či Parabola (The Dish). Asi nie… ak nie ste rádioamatér, HI.

Film je vtipnou a sviežou exkurziou do pozadia veľkého vesmírneho projektu Apolla 11, misie, pri ktorej milióny ľudí pri televíznej obrazovke zatajili dych, keď Neil Armstrong vystúpil na povrch Mesiaca. Príbeh je situovaný do austrálskeho mestečka Parkes, kde uprostred ovčej farmy stojí najväčšia parabolická antény na južnej pologuli…

Scénáristi nemali veľa práce, nakoľko je téma pristátia na Mesiaci veľmi atraktívna a pútavá. Uvidíte štvoricu technikov, ktorých úlohou je zabezpečiť spojenie a televízny prenos z pristátia človeka na Mesiaci. “Je to malý krôčik pre človeka, ale veľký krok pre ľudstvo”, znejú slávne slová Neila Armstronga, keď vystúpil z modulu. Za štyridsať rokov urobilo ľudstvo obrovský krok aj na poli technickom a z hľadiska rádioamatérskeho je zaujímavé, s čím sa museli technici popasovať.

Zo známych tvárí uvidíte Sama Neilla (Jurský park). Režisér Rob Stitch a scenáristi sa zamerali na „poľudštenie“ technickej stránky, čím sa im podarilo vytvoriť film, ktorý je zaujímavý pre širší okruh divákov. Nemá snahu ašpirovať na najlepší film roka, ale stojí za pozretie.

DVD Stereo&Video v spolupráci s Bonton Home Entertaiment je doplnené o bonusy ako sú komentáre režiséra, scenáristov a producentov, ale aj archívne materiály NASA či denník výpravy Apollo 11. Zvuk je vo formáte 5.1 a to anglický aj český dabing. Titulky sú dostupné v rovnakých jazykoch.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x