FX-4C SDR transceiver

FX-4C je nový SDR transceiver vyvinutý BG2FX. Pokrýva všetky hlavné KV pásma a zahŕňa možnosti širokopásmového príjmu. Jeho malá veľkosť a vstavaný reproduktor a mikrofón umožňujú prenosnú prevádzku. Jednoduché vstavané rozhranie USB zvukovej karty umožňuje jednoduchú obsluhu v digitálnych režimoch.

FX-4C vysiela v KV rozsahoch rádioamatérskych pásiem 3.5 – 29 MHz a príjem je možný v rozsahu 465 kHz – 50 MHz USB, LSB, CW, AM, FM. Veľkou silou tohto zariadenia sú rozmery, len 107 mm dĺžka, 65 mm šírka a 43 mm výška pri hmotnosti 0,46 kg. Výstupný VF výkon je nastaviteľný 0,1 až 10 wattov. Transceiver má 2.0″ TFT displej s možnosťou zobrazenia spektra v rozsahu 20 kHz.

FX-4C transceiver v FT-8 prevádzke
FX-4C transceiver v FT-8 prevádzke

Odber pri príjme je okolo 220 mA, pri vysielaní plným výkonom 2A.  Potlačenie nežiadúceho vyžarovania -43 dB, potlačenie nosnej frekvencie -50 dB. Citlivosť prijímača je uvádzaná -120 dBm. Cena je 549 USD. Viac na https://bg2fx.com/

 

4 3 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
2 Komentáre
Najstaršie
Najnovšie Najviac hodnotené
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
om1aeg
2 roky pred

Zmenšený M0NKA za vyššiu cenu ako jeho čínske klony, s otáznou FW podporou. Ako je 2″ TFT displej čitateľný na slnku? O prijímači v parametroch len citlivosť, spotreba a audio výkon, o ostatnom sa taktne mlčí 🙂 BPF? Dynamický rozsah? Potlačenie zrkadlových signálov? Spôsob spracovania signálu?

om1aeg
Odpoveď na  om1aeg
2 roky pred

https://youtu.be/VlWmFTmyXy4
https://qrznow.com/fx-4c-transceiver/
Podľa videa čitateľnosť displeja vo vonkajších podmienkach bude problém.

2
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x