G5RV medzi 2 stromy

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Iné G5RV medzi 2 stromy

 • This topic is empty.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #11262 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Ahojte Všetci !
  KOnčene sa mi naskytol počas Vianoc čas na dorobenie homemade rebríčkového zvodu. Teraz všk rieším trošku zložitejšiu problematiku .. Anténa by mala vysieť medzi 2 stromami.. Bohužiaľ je zvod v strede a preto to aj trošku ťaží. ( medený rebríček, to je klasika nie ?) .. o a práve som sa chcel opýtať, či tu nieko nemáte podobne riešenú anténu G5RV medzi dvoma stromami… Ako , viem že strecha je najideálnejšia, lenže ja bývam na prízemí v 5 pochodovom baráku.. Okeej, šak koaxiál nemá veľké straty, lenže susedia 😕 . No ale aby to bolo každému jasno a nezamotal mu jazyk, chcel som sa spýtať, ako by som to mal zavesiť medzie tie dva stromy aby to napr. pri silenšom vetri nehompálalo ?? Napadlo ma nosné silónové lanko , lenže výsledok by bol skoro ten istý ,napnúť ho moc nemôže, lwbo by ho roztrhlo.. Jediné, čo ma napadá je dať strunku ( gumu nie, to je na nič pri rôznych teplotách). Lenže, neviem neviem..
  Ak máte niekto overený spôsob, ako by sa to dalo, prosím o radu !
  Vďaka vopred !

  Inak Vám všetkým chcem poprijať do nového roku veľa zdravia, šťastia, lásky, pohody, peňazí a úspechov, vydarené spojenia a priaznivé podmienky !
  de Juro OM4AJK

  #13188 Odpovedať

  Dlhšia pružina alebo závažie s kladkou na jednom konci

  #13189 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník
  #13190 Odpovedať
  blankom3cvv
  Člen

  Ešte sa použiíva tzv. strihová poistka. Na drôte ktorý drží anténu, napr. 2 mm spravíme cca polmetrové oko a toto oko premostíme drôtom 1,5 mm. V prípade pretrhnutia to odnesie slabší drôt a anténa zostane vo vzduchu.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
Odpoveď na: G5RV medzi 2 stromy
Vaše údaje:
3 + 6 =