Icom 706 a PC?

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Technika Icom 706 a PC?

 • This topic is empty.
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
 • Autor
  Príspevky
 • #11192 Odpovedať

  Mam Icom 706 (prvu verziu) a chcel by som ho prepojiť cez USB na PC. Chcem sa opýtať, aké funkcie TRX by sa prostredníctvom PC dali na diaľku ovládať? Aký program by to zvládol? Na akú vzdialenosť sa dá USB kábel predlžiť, aby na konci kábla neboli veľké straty, ktoré by ovplyvňovali funkčnosť. (PC mám vzdialený od TRX 5 m.)

  rio

  *Presunuté: admin

  #12753 Odpovedať

  V závislosti od možností programu je možné bežné ovládanie, t.j. ladenie, prepínanie VFO, prelaďovanie na spoty, módov, regulácia citlivosti, SQ, prepínanie filtrov atď.

  Asi najvhodnejší by bol Ham Radio Deluxe http://www.ham-radio-deluxe.com/, keďže ponúka najväčšie možnosti ovládania. Väčšina logov však základné ovládanie taktiež zvládne.

  Vzdialenosť 5m už bez záruky, lebo počítač môže mať problém s USB/COM prevodníkom na kábli. Kratší kábel je lepší aj z hľadiska odolnosti voči VF.

  Dá sa však skúsiť umiestniť prevodník 3m od PC na kábel a 2m dlhý dátový kábel ku 706-ke. Taktiež existujú aktívne USB predlžovačky…

  V dĺžke 5m sa predáva oddeľovací kábel na predný panel, ale to je niečo iné.

  #12754 Odpovedať
  blankom4mm
  Účastník (Participant)

  Pohodlné ovládanie IC706 MK2 ponúka aj log N1MM. Skúšal som aj Ham Radio Deluxe, ale mne osobne nevyhovuje program (asi len subjektívny názor). Komunikácia medzi TRX-om a počítačom je však plne funkčná. Testoval som aj prepojenie a ovládanie s logom WinTest v 4.2.0, ale tu sa mi nepodarilo oživiť DX cluster. To je však asi spôsobené mojím pripojením do internetu (Flarion od T-mobile).

  Prepojenie mám spravené cez USB/COM prevodník dodávaný ako príslušenstvo k staršiemu mobilu Siemens C55. Stačilo na koniec kábla prispájkovať jack 3,5mm. Nevýcoda však je v malej dĺžke a problém mám v čiastočnom zarušení prijímača stanice po spustení ktoréhokoľvek logovacieho programu… Poraďte, ako to odrušiť. TNX

  #12755 Odpovedať

  Keď sa rušenie objavuje až po spustení komunikácie PC-TCVR (nielen pasívne pripojený interface), tak rušenie spôsobuje USB v PC alebo interface.

  1, vyskúšaj pripojenie cez USB hub
  2, zablokuj kondenzátormi kábel od prevodníka ku TCVR
  3, naviň niekoľko závitov kábla na ferit
  4, zmeň rýchlosť komunikácie v initial set mode (CI-V Baud)
  5, ak je TCVR napájaný zo zdroja, skús ho napojiť na akumulátor
  6, uzemnenie

  #12756 Odpovedať
  blankom3cvv
  Člen

  Najprv by som lokalizoval či ide rušenie z počítača, alebo iba z monitora. Čiže vypnem monitor a počítač nechám bežať. Monitor dokáže rušiť TCVR aj bez pripojeného kábla k TCVR. K tým ďalším postupom, veľmi opatrne, aby nebolo potrebné navštíviť odborný servis. Totiž predpokladám, že kto zoberie letovačku do rúk a trúfa si na tie zákroky, nejak radiť nepotrebuje.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
Odpoveď na: Icom 706 a PC?
Vaše údaje:
25 − = 19