PC

 • This topic is empty.
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
 • Autor
  Príspevky
 • #11159 Odpovedať
  Anonymous
  Člen

  ZDravim Vas. Neviete poradit, co sa mohlo v PC pokazit, ked som chcel vymenit ventilator na procesore a vytiahol som vodice z konektora skor ako som si pozrel ich poradie ? Pricina nefunkcnosti je taka, ze som chcel zistit polarity na maticnej doske a urobil som nechtiac skrat . Myslim, ze szdroj chybny nebude. Prosim poradte . DAKUJEM ..

  #12598 Odpovedať

  Logicky motherboard 🙄

  V zapnutom PC sa nič nerobí, a to ani náhodou. Ak ku poškodeniu došlo vo vypnutom stave, môže to byť statika.

  Riešenie: servis, kde rozoberú ten PC a skúsia jednotlivé komponenty v inom, chodivom PC

  #12599 Odpovedať
  Anonymous
  Člen

  A ako som mal vyskusat polaritu ventilatora pri nie zapnutom PC ???? 😆

  #12600 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Matičné dosky v PC je prakticky zbytočné opravovať. Vývoj ide tak rýchlo dopredu, že ročná doska je už zastralá… Ale keď už to chceš silou mocou opraviť, tak premeraj na nej všetky poistky (spravidla sú SMD) s označením F a nejaké číslo. Ak teké nenajdeš, alebo sú dobré, tak ešte je možno zničený integrovaný stabilizátor napätia. A možno Ti odišiel aj zdroj v PC, resp. 5V alebo 12 V vetva. Ventilátor na zdroji ti beží?
  A polaritu pre pripojenie vývodov ventilátora si mal zisťovať podľa farby prívodných vodičov k ventilátoru. Spravidla je tam vždy jeden vodič čierny a ten je treba pripojiť na mínus. Konektor ani opačné pripojenie nedovolí.
  Ale na Tvojom mieste by som si s tým hlavu nelámal. Kúpiť novú dosku a aj procesor a máš na 2 – 3 roky PC IN…

  #12601 Odpovedať

  Nesprávnou polaritou ventilátora nie je možné poškodiť dosku. Iba sa nemusí roztočiť.

  #12602 Odpovedať
  OM6AR
  Člen

  Ahoj , Zdravím. Na ventilátore procesora je čierny drôt zem, červený +12V , žltý regulácia otáčok. Stačí zapojiť na zroj v PC a to čierny na čierny a červený z ventilátora na žltý zo zdroja.

  Pekný deň Ti praje Fero.

  #12603 Odpovedať
  Anonymous
  Člen

  Uz som skúšal čokoľvek, skúsim teda tie poistky. Konektor nedovoluje vymeniť polaritu, lenže ja som zabudol pozrieť poradie vodičov a vodiče sa dajú s konektora vybrať. Ja som ich vybral predtým než som si pozrel ich poradie… Preto som zobral prístroj a chcel som to zmerať a vtom sa mi nechtiac sravil medzi zemou a plusom skrat. Tzv. odborná robota 🙂
  No a ventilátor na zdroji mi tiež beží, dokonca aj na grafickej karte a to, či odišiel zdroj,som zistil, pretože som merial aj 5 aj 12 aj 3,3 V vetvu….

  #12604 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Polarita zvykne byť označená aj na niektorých základných doskách buď z jednej alebo druhej strany, alebo nakuknúť do manuálu k doske, tam to zvykne byť tiež. Ak nemáš knižnú formu, tak potom stiahnuť z netu podla typu zákl. dosky, alebo aj od inej dosky keďže konektory aj zapojenia sú štandardizované.

  #12605 Odpovedať
  Anonymous
  Člen

  AHojte. Tak skúšal som poistky, tie sú dobré a vymenil som integrovaný stabilizátor napetia a robí to dalej to isté. rejme bude chyba nikde inde. Typ dosky je Mercury KOB KT133a FSX… 😡

  #12606 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Škoda času a energie, Chipset VIA KT133+, to bude CPU tak Duron 850 a v lepším případě 128MB RAM. Jediná výhoda je, že mb má 2 seriové porty. Navštívil bych s celou bednou sběrný dvůr. Tyhle mb jsou už vyhřáté a přerušují se při jakékoli manipulaci, navíc zkorodované kontakty zanešené prachem. Stačí pohnout pamětí a o zábavu je postaráno. Elektrolyty vysušené. Ten chip v měniči má vyšší hodnotu, než zbylá daska.

  #12607 Odpovedať
  Anonymous
  Člen

  OK1DOM uz sa stalo, skončil v zbernom odpade a už mám druhý 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
Odpoveď na: PC
Vaše údaje:
+ 70 = 73