Politika a raklama

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Iné Politika a raklama

 • This topic is empty.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
 • Autor
  Príspevky
 • #11314 Odpovedať
  blankAnonymný
  Návštevník

  Nieje to moj web ale myslým ze na takomto webe by nemala byť ziadna politicka reklama ziadneho hnutia alebo strany ( je to iba moj nazor ) dnes ked som zapol cq.sk tak som bol prekvapeny ked na mna vyskocil Fico a jeho reklama pomaly ze uz niesu tyto politici aj na toaletnom papieri aby sa im pchalo tam odkial vysli tento web tak u mna stratil sympatie (a hovorim je jedno aky politik ci dzurinda fico alebo matovic podla mna to sem nepatrí )

  #13586 Odpovedať

  Názor je správny a súhlasím.

  Priestor v ľavom stĺpci je zmluvne prenajatý pre službu Google AdSense a výber reklamy je v kompetencii tejto spoločnosti. Nemôžeme teda ovplyvniť, čo sa tam zobrazí.

  Je to pre nás nutnosť, lebo každoročne platíme kvalitný webhosting (desiatky emailových kônt, subdomény), tiež aspoň drobnosťou oceniť OM HAM-ov roka či súťažiacich v conteste, ktorý robíme.

  Túto nutnosť sme obmedzili na nutné minimum reklamy, v žiadnom prípade to tu nechceme prepchávať (akoukoľvek) reklamou. Berte to tak, že aspoň občas politici rádioamatérom nejaké euro pustia, HI.

  #13587 Odpovedať
  blankAnonymný
  Návštevník

  ano to som aj cakal ako odpoved ked sompatral tak som sa po tom dopatral ze obsah reklamy asi neovplivnite a samozrejme ze ani bez tych Eciek sa takato www neda prevadzkovat 73 OM0AML

  #13588 Odpovedať
  blankom3cvv
  Člen

  Eupean HAM portal nie je šírený po étery. Teda všetko čo sa tu napíše nemôže porušiť povolovacie podmienky.

  A k reklame, radšej vygúgliť Mečiara?

  #13589 Odpovedať
  blankom3wuc
  Člen

  Aj webstránka http://www.depe.sk/ kde beží callbook nášho hama roka je napájaná Ficom. Ja sa už radšej ničomu nečudujem.

  #13590 Odpovedať
  blankom2adp
  Účastník (Participant)

  @om3wuc wrote:

  Aj webstránka http://www.depe.sk/ kde beží callbook nášho hama roka je napájaná Ficom. Ja sa už radšej ničomu nečudujem.

  Peter, om3wuc, ja sa naopak čudujem. Veď ponuku na umiestnenie reklamného bannera tvojej firmy si odomňa dostal niekoľkokrát, dokonca s výraznou zľavou….

  Som presvedčený, že debata na túto tému má oveľa väčšiu príchuť politizácie, ako samotné reklamy. Veď tvoj príspevok priam nabáda k tomu, aby sa tam návštevníci išli pozrieť a možno tá návšteva aj zopár nerozhodnutým napovie 🙂

  V každom prípade je na vec veľmi jednoduché vysvetlenie:

  1. plne sa stotožňujem s názorom Dušana, om3cvv – banner nie je vysielaný na ama pásme, takže sa naň nevzťahujú PP. Navyše na žiadnej stránke s ama tématikou nie je žiadna politická reklama – táto je výlučne na mojich osobných stránkach. Cenzúry máme, chvalabohu, za nami, tak vo co go?
  2. nežijem síce na podpore, ale tak, ako aj tí, čo napr. majú doma prevádzač alebo PR nód, viem svoje o nákladoch. 24 hodinová prevádzka FTP servera, náklady spojené s prevádzkou domén, priestorov, databáz a hlavne náklady za elektrinu sú ročne ozaj dosť vysoké… A to ani nespomínam náklady na nutnú údržbu „železa“!
  3. ponuka na umiestnenie bannera bežala už 3 mesiace, žiadna firma s ham tovarom na ponuku nereflektovala. Mne je úplne jedno, kto si tú reklamu u mňa umiestni – dôležité je iba to, aby náhrada nepochádzala z trestnej činnosti (preto som napr. pre túto v médiách avizovanú údajnú hrozbu vopred vylúčil možnosť umiestnenia reklamy pre modrých)
  4. myslím, že ochotu umiestniť reklamu na stránky, ktoré majú návštevnosť do 200/deň, je rozumnejšie vnímať viac ako snahu pomôcť, než očakávanie, že sa získa nejaká mohutná voličská podpora. Toto gesto je skôr sympatické
  5. plánujem celý callbook preniesť na doménu omradio.sk a tam určite žiadna politika nebude

  K téme sa už nebudem vyjadrovať.

  Dušan om2adp

  #13591 Odpovedať
  blankAnonymný
  Návštevník

  Budem robit asi miernu reklamu: co sa tyka nakladov na webhostimng, za ulozenie jedneho bannera na web stranky sa da ziskat kompletny hosting s db, mailami – cez projekt freeweb – http://www.freeweb.sk. Jedine, co treba zaplatit je poplatok za domenu, tusim okolo 14€/rok, co je uz minimalny naklad.

  S ostatnym Vam nepomozem, vsak uz vydrzte do zajtra, ziadne nove politicke reklamy snad opat nejaky ten rok neuvidime.

  Michal

  #13592 Odpovedať

  Mišo TNX za tip, skúsim vyplniť žiadosť a uvidíme.

  #13593 Odpovedať
  blankAnonymný
  Návštevník

  @OM0AAO wrote:

  Mišo TNX za tip, skúsim vyplniť žiadosť a uvidíme.

  Urcite nepochodis zle, ja som to vybavil na relativne male OZ a stranky kde chodi mozno 20 ludi/den. Tak drzim palce.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
Odpoveď na: Politika a raklama
Vaše údaje:
− 1 = 6