Radioamaterske stretnutie Borovce 2012

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Iné Radioamaterske stretnutie Borovce 2012

 • This topic is empty.
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
 • Autor
  Príspevky
 • #11322 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Vazeny priatelia radioamateri, srdecne vas zdravim.
  Dovolte, aby som aj takouto formou podakoval organizatorom za opet skvely rocnik radioamaterskeho stretnutia Borovce 2012 a ucastnikom za prijemnu atmosferu. Osobne som si aj tento rocnik uzival a dakujem za kazdu prijemnu debatu.
  Snad len jedno pozastavenie nad priebehom. Kam sa vsetci ponahlaju ?, preco uz po 12.00 hod sa vsetci rozchadzaju, preco nemozeme posediet aj mimo gulasa a klobasy ci ocakavanej burzy len tak a porozpravat bez ohladu na to kolko je hodin ? Verte mi, ze som sa nestihol s kazdym porozpravat koho poznam a rad by som porozpraval aj s ostatnymi.
  Prepacte, je to moj osobny postreh.
  Tesim sa opet o rok dovidenia!
  VY 73! Laco OM3IM

  #13649 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Laco, starším ten čas rýchlo uteká, vstanú ráno a už majú večer! My sme boli v Borovciach okolo pol ôsmej. Poobede sme sa presunuli do Piešťan. Pozreli sme si kúpeľný ostrov, kde sa konala prehliadka historických vozidiel.
  Andrejka a Martin fotili a fotili. Rodinka bola spokojná s vydarenou sobotou.
  Fotografie z Boroviec a Piešťan sú umiestnené tu: http://om3caq.rajce.idnes.cz/BOROVCE_2012_od_OM5LD%2C_OM1ADA_a_OM1MJ/

  #13650 Odpovedať
  om3cvv
  Člen

  Laco problém je niekde inde. Je problém si tam niekde sadnúť, tak aby si mal súkromie. Druhá vec, domáci sú tam už pomaly o 7 hodine ráno a o desiatej sa zberajú domov. Bufet robí čo môže aby zvládol nával, ale čakanie na kávu alebo malinovku (lebo som z autom) v rade ma odrádza od dobrej nálady. Burza je z roka na rok chudobnejšia. A k tvojej poznámke, do Tatier sa chodí preto, aby si (napr.) Bratislavčania dali pivo. Tu to nejako neplatí. Ale aj tak je to dobré stretnutie.

  #13651 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Fotografie zo stretnutia:
  http://om3caq.rajce.idnes.cz/BOROVCE_2012_od_OM5LD%2C_OM1ADA_a_OM1MJ/
  (244)
  http://om7ag.rajce.idnes.cz/Borovce_2012
  (292)

  V Bratislave sa môžeš stretnúť s rádioamatérmi každý utorok na známej adrese sídla SZR:
  http://om3caq.rajce.idnes.cz/BRATISLAVA_2011/

  #13652 Odpovedať
  om3jh
  Účastník (Participant)

  Stretnutie ako obvykle sa dá hodnotiť ako príjemné, len taká drobnosť okrem presolenej držkovej (úsmev):
  Chvíľu som sa cítil veľmi trápne a až zahanbene a to keď prebiehal príhovor hostí za predsedníckym stolom a prítomní v sále sa veselo prekrikovali ďalej v „družnom“ rozhovore ako keby neregistrovali fakt, že ten príhovor patrí im. Nuž čo už, my starší akosi strácame cit pre danú sitáciu, zrejme to už lepšie nebude, len otázka potom znie, čo si pomysleli rečníci-neamatéri o nás. Skúsme sa nad tým zamyslieť.

  #13653 Odpovedať
  om1ci
  Účastník (Participant)

  moja babka zvykla dávať do presolenej polievky ešte pár zemiakov, vraj to tú soľ trošku stiahne.
  Ale asi si nemal vo vrecku žiadny potrebný zemiak…. 😀

  #13654 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Kto nepije, môže soliť aj viac… 😆

  #13655 Odpovedať
  om3cvv
  Člen

  Nič vo zlom, ale to sme tak dopadli, že nejaký kimlo môže môže prezentovať úvahu o solení vo fóre Eupean HAM portal ? Aký administrátor taký portál. I napriek tomu, že je tento portál lepší ako stránka SZR.

  #13656 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  V sobotu ráno sme skorej vstávali, aby sme ešte absolvovali „OM Activity Contest“ a za 7 minút sme už naberali spolu s bratom Jančim (OM7AUT) a s ďalším kolegom Palim (OM7AFX) smer: Banská Bystrica-Borovce. Keďže taká vymoženosť ako je diaľnica dorazila už aj k nám na stredné Slovensko, tak pomerne rýchlo sme boli na mieste (cca. 2 hodiny)
  Na tomto stretnutí sme boli prvý krát a boli sme v celku spokojní. Našťastie počasie vydržalo a nenaplnila sa nepriaznivá predpoveď o hustom daždi, lebo inak neviem kde by sa všetci tí ľudia schovali, keďže vo vnútry to bolo už celkom plné(?) Hneď po vstupe som využil QSL službu a odovzdal som im ešte niekoľko svojich lístkov a vzápätí zistil, že pre mňa tam nie je žiadny(hi)
  Priznávam, že burza bola trošku poslabšia, ale nakoniec sme si tam predsa len každý niečo našiel. Ako to už býva, keď nič „veľké“ neplánujete kupovať, tak akurát vtedy to majú za dobrú cenu, takže bankomat vedľa vo Vrbovom sa mi celkom hodil(hi) .
  Najviac ma ale potešili stretnutia s ľuďmi s ktorými sa stretávame na pásme. Ako vtipne poznamenal jeden z nich: „Ešte pred dvoma hodinkami si mi dával body v konteste a už sa spolu vidíme aj na živo“ (hi)

  Tešíme sa na stretnutie aj na budúci rok !

  OM7AGF
  Dušan
  Banská Bystrica

  #13657 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Hlboko sa omlúvam ctenému HAMovi že ja, obyčajný človek som si dovolil na tomto fóre prispieť svojou poznámkou k stretnutiu v Borovciach, neuvedomujúc si že je vyhradené pre držitelov OM značky a koncesie. Pri podmienkach registrácie som nenašiel upozornenie že registrovať sa môžu iba držitelia HAM licencie… ale inak je to pravda, tento portál je lepší ako SZR…
  Dovidenia o rok v Borovciach!
  73
  kimlo

  #13658 Odpovedať
  Anonymný
  Návštevník

  Dakujem vsetkym za vase prispevky a postrehy a o rok opet dufam dovidenia na perfektnom stretnuti radioamaterov !
  VY 73 Laco OM3IM

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
Odpoveď na: Radioamaterske stretnutie Borovce 2012
Vaše údaje:
2 + 2 =