Odpoveď na: Contestový Log TR4W (Win-N6TR) – v praxi.

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum KV Contestový Log TR4W (Win-N6TR) – v praxi. Odpoveď na: Contestový Log TR4W (Win-N6TR) – v praxi.

#12019 Odpoveď

Stanik
Člen

Ďakujem Jirko za názor, písal som správu preto že som bol zvedavý na skúsenosti iných s týmto logom. Pretože viac odpovedí zatiaľ nedošlo predpokladám že tento denník je už málo používaný alebo pri potrebe prejsť na Windows program si kamaráti v contestoch našli program iný.
Ja som po opísaných problémoch naň ešte nezanevrel, ešte verím že sa podarí vychytať problémy. Nemôžem testovať chovanie XP-čka kedže ho nemám, tak moje testy ostávajú na Win98-ke. V CQ WWDX-conteste som ho tiež používal ale s dvomi zmenami. Prvou bola novšia Beta verzia programu a druhou nepoužívanie clastra. Novšia verzia sa líši zmenou vzhľadu, pribudli nové okienka, ktoré mi však počas závodu nechýbali. Hlavnou zmenou je ale kódovanie dát ktoré sa už nedajú bežne mimo programu pozrieť. Po tejto zmene problém počas závodu nastal iba raz keď zmrzol pc úplne. Ohľadne klúčovania problém nemám, cez LPT port ide ok. Otázne su aj minimálne požiadavky na pc. Keď bol spustený len TR4W všetko v pohode ale pri viacerých spustených programoch -súborový manažér, Firefox už dochádzalo k šifrovaniu morze značiek pc nestíhal. Pretože pri závode sa má závodiť a nie behať po nete, tento problémik sa dá ošetriť. Otázkou ešte môže byť rýchle prepínanie ovládacích kláves, mám totiž dojem že niekedy toho veľa postláčam a možno to pc nestíha!
V testovaní zatiaľ pokračujem. Ahoj a 73! Stano,om8hg.