Odpoveď na: Contestový Log TR4W (Win-N6TR) – v praxi.

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum KV Contestový Log TR4W (Win-N6TR) – v praxi. Odpoveď na: Contestový Log TR4W (Win-N6TR) – v praxi.

#12021 Odpoveď

Stanik
Člen

Tiež mám ďalšiu pripomienku. Kto používal v denníku N6TR tréning teda simuláciu závodu, v TR4W už som túto funkciu nenašiel. Je fakt že sú iné programy ktoré možnosť tréningu poskytujú napr. PED.
Ďalšia vlastnosť na ktorú treba myslieť pri konfigurácii nového denníku je, že neprenáša nastavenia napr. funkčných kláves. Inak povedané ak pri jednom závode zmením nastavenia kláves F1-F12 pri otvorení nového závodu mi ostanú zasa len základné. Samozrejme to platí pre prvé spustenie daného závodu. Záleží od každého, kto sa pre prechod na tento log rozhodne ako mal nakonfigurované súbory Logcfg.dat. Tieto sa dajú len skopírovať alebo vytvoriť nové upravené. Neštudoval som ešte help podrobne či je možnosť uchovať časť nastavení generálne pre všetky závody ako tomu bolo v N6TR.
Ešte jedna poznámka k logu. Ak sa rozhodnete pre staršiu verziu kde je dátový súbor rovnaký ako v N6TR teda v textovej podobe, pozor na prípadné úpravy. V N6TR sa súbor dal upraviť a program to v pohode spracoval. V TR4W sa tiež dajú spraviť úpravy ale program ich nespracuje!
Poznámky ktoré spomínam sú aj reakciou na e-maily ktoré prišli mimo tohto fóra. Nebolo ich veľa preto rátam že pokusov s programom tiež veľa nebolo, ale aspoň stručne sa snažím aj takto odpovedať.
73! Stano, om8hg.