Odpoveď na: Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Krátke vlny Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme Odpoveď na: Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme

#14854 Odpoveď

om3tix
Člen

Karol, som velmi rád, že si napísal sem toto, lebo aj mna už to doslova sere, táto bezmocnosť, čo sa deje na osemdesiatke ráno.
Už dost dlhú dobu pravidelne počúvam ranný krúžok, ked sa zobudím skoršie, počúvam český meteo krúžok a následne 3756.
Mnoho ludí ani nepoznám, len po značke a po hlase, ale velmi mi spríjemnujú skoro každé ráno pri kávičke a cigaretke.
Ale to, čo sa tam deje poslednú dobu, to už sa nedá počúvať. A názory niektorých sú, že netreba si toho všímat. Ale ja mám práve opačný názor, už je najvyšší čas si toho všimnúť a niečo s tým treba aj urobiť.
Mám obrovskú úctu k Vám, starým pánom, a bohovsky mi to zdvíha adrenalín takéto chrapúnske rušenie ranných pozdravov a debát.
Sám sa snažím nejakým sposobom to identifikovat, či už lokalne odpočúvanie cez RX, alebo SDR v OE, SP či OK. Je to velmi tažko, lebo vieš, že ked to na pásme ide, tak to ide aj s 5 Watmi a všade po skoro celej EU.
Moj názor na to je, že máme, teda dúfam , dost prijatelné zastúpenie na TÚ(ing.Vavro) a treba to riešit už ako rušenie telekomunikačnej služby. A následne, až by sa podarilo páchatela odhaliť, aj exemplárne potrestanie dosť mastnou pokutou, prípadne rozbitie papule, vybitie zubov a rozkopanie vajec tomu hajzlovi.
Za seba ti mozem povedat, že tuna na Starej Turej to nie je lokalny signál, a je na úrovni Vás ostatných diskutujúcich.
Nie je to VKV, úroven aj smer je velmi tazko zameratelný a naozaj neviem, ako by sa dalo toto identifikovat a odhalit.
Drzim palce, nech sa to podarí, a Vás všetkých, Teba, Vila, Doda, Tiborov a ostatných, na ktorých si teraz nespomeniem, nech počúvame ešte hodne dlho a bez rušenia.
73om3tix