Odpoveď na: Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Krátke vlny Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme Odpoveď na: Rušenie rádioamatérskej prevádzky na 80 m pásme

#14855 Odpoveď

om3cvv
Člen

Tam bude dosť problém. Snažím sa to napísať nezaujate. Povoľovacie podmienky nie sú dodržiavané na tejto frakvencii. Ak aj bude nejaká kontrola vykonaná, tak najprv si všimne, že sa nedávajú značky pri spojeniach, spôsob komunikácie, predmet komunikácie a iné a až potom začne riešiť nelegálne vysielanie.
Rušiteľa je treba ignorovať, ako by tam nebol a nie mu dávať reporty, typu zmizni, robí ti to dobre a podobne. To je to na čo on čaká.
Čo sa týka lokalizácie tohto piráta, tak tam bude trocha problém. Je treba počas zamerania dodržať rádiový kľud a tých pár sekúnd bude pre niektoré stanice obrovský problém. A aj ak by sa podarilo nejaké zameriavanie vykonať, podľa predpisov mu do bytu nesmiete v kročiť. Ale skúsiť by sa to mohlo s rádiami na hon na líšku, prípadne by ROBáci pre nás niečo mohli spraviť. V minulosti sme im dosť pomohli a de fakto sme im zachránili túto disciplínu.