Re:Remote vysielanie

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum KV Remote vysielanie Re:Remote vysielanie

#12961 Odpoveď

Anonymný

@OM2APF wrote:

Pani,

Uz ked je diskusia o remote. Mam v plane si zriasdit remote o 40km dalej, lebo na panelaku tych moznosti nie je az tolko ako v rodinnom dome s peknou dlhou zahradou.
Moje domace QTH ako aj remote je stale v OM2. Je nutne nahlasit druhe QTH na telekomunikacnom? Totiz budem mat 2 vysielacky a 2 QTH koniec koncov, to co uz na panelaku mam to nezrusim.
Samo sebou ze LOC a QTH sa bude pocas QSO posielat to, odkial sa zrovna vysiela. take nieco na sposob /p akurat bez toho privlastku.

Dakujem,

Peter

Peter, podľa povolovacích podmienok môžeš prevádzkovať stanicu:

Vysielanie mimo trvalého stanovišťa

Držiteľ povolenia môže trvalo prevádzkovať amatérsku stanicu len na trvalom stanovišti, ktoré je uvedené v povolení.

Držiteľ povolenia môže krátkodobo prevádzkovať amatérsku stanicu mimo trvalého stanovišťa alebo z pohyblivého prostriedku. Volaciu značku môže doplniť údajom /P (portable) alebo /M (mobile).

Na prevádzku z lode a lietadla je potrebný súhlas ich prevádzkovateľa. Volacia značka sa môže doplniť /MM (maritime mobile) alebo /AM (aeronautical mobile).

Trvalé stanovište – jedno alebo viac miest zapísaných v povolení, odkiaľ operátor trvale prevádzkuje amatérsku stanicu

Amatérska vysielacia rádiová stanica (ďalej len amatérska stanica) – jedno alebo viac vysielacích a prijímacích rádiových zariadení, vrátane ovládacích zariadení a anténových systémov, pracujúcich vo frekvenčných pásmach vyhradených pre amatérsku službu a patriacich tomu istému držiteľovi povolenia, ktorým môže byť fyzická alebo právnická osoba

Ak budeš používať REMOTE vysielane, potom umiestnenie amatérskej stanice, hlavne vysielacej antény, určuje tvoje QTH.