Slovenský Pohár a OK/OM DX contest

Vazeni priatelia.
V priebehu nasledujuceho vikendu sa uskutocni OK/OM DX Contest, ktory je zaradeny do novej dlhodobej sutaze Slovensky pohar. Okrem OK/OM DX Contestu su do Slovenskeho pohara zaradene aj OM CW a OM SSB preteky a OM Activity Contest (celorocne hodnotenie). Bodovanie je prevzate z M-SR na VKV, ktore sa osvedcilo. Cielom sutaze je podporit ucast OM stanic v domacich sutaziach, ktora v ostatnych rokoch klesa.

Podmienky sutaze SLOVENSKY POHAR
Sutaz organizuje SZR za ucelom zvysit aktivitu OM stanic vo vnutrostatnych pretekoch. Hodnotia sa len slovenske stanice.

1. Do Slovenskeho pohara sa hodnotia vysledky z nasledovnych pretekov:
a) OM CW preteky
b) OM SSB preteky
c) OM-AC (celorocne vyhodnotenie)
d) OK-OM DX Contest

Do celkoveho hodnotenia sa zapocitavaju najlepsie vysledky z maximalne troch pretekov, pricom vysledok z OK-OM DX Contestu sa zapocitava z predchadzajuceho roku. Ich sucet dava konecny vysledok.

2. Kategoria: jeden operator – SO

3. Bodovanie: Vysledny bodovy zisk stanice z danych pretekov sa vypocita ako percentualny podiel k vitaznej stanici, ked vitazna stanica ziska vzdy 100 bodov. V OK-OM DX Conteste sa vysledny bodovy zisk pocita k vitazovi OM poradia v kategorii SO/vsetky pasma. V pretekoch OM-AC sa bodovy zisk vztahuje k vitazovi v kategorii MIX.
Priklad hodnotenia: vitaz OM3ABC ziska v pretekoch 10000 bodov. Stanica OM1XYZ ziska 6500 bodov. Do hodnotenia Slovenskeho pohara si stanica OM3ABC pripise 100 bodov a stanica OM1XYZ 65 bodov.

4. Vyhodnotenie sa uskutocni kazdorocne na stretnuti slovenskych radioamaterov v Tatrach.

5. Vyhodnocovatel: OM3BH

Prvymi pretekmi zapocitavanymi do sutaze Slovensky pohar 2004 bude OK-OM DX Contest 2003 a novembrove kolo OM-AC.

OK/OM DX CONTEST
Termin: 8.-9.11.2003 od 12,00 do 12,00 UTC

OK/OL/OM stanice nadvazuju spojenia iba so stanicami mimo OK/OL/OM. Stanice mimo OK/OL/OM nadvazuju spojenia iba so stanicami OK/OL/OM.

Pasma: 1,8 – 28 MHz

Mod: CW

Kategorie:

a – SOAB
b – SOAB LP (max. vykon 100 W)
c – SOSB
d – SOSB LP
e – SOAB QRP (max. vykon 5 W)
f – MS
g – SWL

Jeden operator sa moze prihlasit do viacerych kategorii a) az e) (napr. teda sucasne SOAB, SO-20m a SO-80m a pod.). V kat. MS plati 10-min. pravidlo, t. j. ze najkratsia doba prace na jednom pasme je 10 minut. Rychla zmena pasma za ucelom ziskania noveho nasobica je dovolena (pri nadvazovani spojeni v pasme A je mozne urobit nasobic v pasme B a vratit sa spat na pasmo A). Vo vsetkych kategoriach je dovolene vyuzivat DX cluster.

Sutazny kod: OK/OL/OM: RST + okresny znak, ostatni: RST + poradove cislo QSO od 001.

Bodovanie: OK/OL/OM: EU = 1 b., DX = 3 b., EU stanice: OK/OL/OM = 1 b., DX stanice: OK/OL/OM = 3 b.

Nasobice: OK/OL/OM: prefixy podla zasad WPX na kazdom pasme zvlast; ostatni: okresne znaky OK/OL/OM na kazdom pasme zvlast.

Pravidla pre SWL: Posluchaci z OK/OM si zapocitavaju body za odposluch vsetkych stanic (vratane OK/OM). Ako nasobice si zapocitavaju prefixy stanic okrem OK/OL/OM a okresne znaky OK/OM bez ohladu na pasmo.

Denniky: do 1.12.2003 na adresu: CRK, OK-OM DX Contest, P.O.Box 69, 11327 Praha 1, CR, e-mail: okomdx@crk.cz. Elektronicke denniky by mali byt vo formate Cabrillo, pripadne v inom ASCII formate.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x