Kenwood TS-590S – prehľad vlastností

KV+50MHz transceiver TS-590S

Najnovší KV + 50 MHz transceiver od KENWOOD-u s novou, modernou koncepciou. Používa prijímač postavený na princípe downkonvertora s 1. MF na frekvencii 11MHz. (Takúto koncepciu používajú vo svojich transeivroch aj Ten-Tec, Electraft a Yaesu v najnovšom TCVR-e FT-5000). Vďaka tomu ma výborné dynamické vlastnosti. Deklarovaná odolnosť prijímača IP +30dBm pri odstupe 2 kHz. Na 1. MF sa dajú použiť dva roofing filtre 2,7kHz a 500Hz.

 

Jednoduchá prevádzka

Vďaka veľkému displeju /dvojfarebné LED-podsvietenie/ s výbornou viditeľnosťou, jednoduchému menu a intuitívnemu ovládaniu je prevádzka pôžitkom.

TX/RX NF DSP

32-bitové NF digitálne spracovanie signálu ponúka možnosti ako sú redukcia šumu, TX/RX ekvalizér a audio filtre. KENWOOD ako prvý použil DSP využívajúcu IF AGC, ktoré umožní potlačiť aj nežiadúce signály ktoré preniknú cez MF filtre. http://www.kenwood.com/i/products/info/amateur/software_download.html

100W výstupný výkon

Pri prevádzke s napájacím napätím 13,8 V je TS-590S schopná dať na KV pásmach 100W VF výkonu. Systém chladenia je vybavený dvojicou 60 × 60 mm ventilátorov. S dvomi ventilátormi poskytuje dostatočný prietok vzduchu pri nízkych otáčkach, zabezpečujúcich tichý chod. Hliníkové šasi spolu s veľkým chladičom zabezpečuje efektívny odvod tepla. Takáto mechanická konštrukcia chladenia zabezpečuje trvalú prevádzku hlavne v contestoch a pri DX-expedíciách.

Zabudovaný anténny tuner

Po zatlačení automatickej predvoľby je tuner schopný veľmi rýchlo dolaďovať a dokonca počas preladenia môžeme aj prijímať. Keď zmeníme frekvenciu, tak si pamätá nastavené hodnoty pre každú anténu a pásmo. Doladenie je potom ozaj veľmi rýchle.

USB pripojenie k PC

Vďaka USB-konektoru je možné pripojiť TS-590S káblom k PC. USB-rozhranie umožnilo ovládanie a Tx/Rx audio pripojenie transceivru cez štandardné rozhranie súčasných PC.

Diaľkové ovládanie (Sieťový ovládací systém od KENWOD-u)

Programom ARCP-590 je možné ovládať tranceiver z počítača (PC 200 MHz a W98). ARHP-590 je nadstavba tohto programu, s ktorou je možné cez tranceiver pracovať mimo hamshacku. Vyžaduje to dostatočne rýchly počítač so zvukovou kartou (Windows 2000/XP) s pripojením do rýchleho Internetu, alebo LAN. Využíva VoIP (Voice over Internet protocol). Oba programy sú voľne šíriteľné a môžete si ich stiahnuť na http://www.kenwood.com/i/products/info/amateur/software_download.html

Kompaktná konštrukcia

Rádiostanica bola navrhnutá veľmi kompaktne a preto je vhodná aj pre DX expedície, alebo portejblovú prevádzku. Hmotnosť je 7,4kg a rozmery 270mm (Š) x 96mm (V) x 291mm (H). Napájanie z autobatérie alebo stabilizovaného zdroja jednosmerného napätia 13,8 V/20A.

Prameň: http://www.kenwood.sk/new/page/r3ha590s.htm

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x