OM SSB preteky 2021

OM SSB preteky sa konajú tretiu sobotu v septembri, 18.9.2021, od 04,00 do 06,00 UTC, t.j. od 06,00 do 08,00 hod. letného času, a to v dvoch jednohodinových etapách. V každej etape je možné nadviazať s tou istou stanicou na každom pásme jedno platné spojenie. Nadväzujú sa spojenia so stanicami z OM a OK. Súbežne s OM SSB pretekmi prebieha aj OK SSB závod a platia spojenia aj s účastníkmi tohto pretekov.

80mPásma

Preteky prebiehajú v pásmach 80m a 160m v týchto segmentoch:

SSB: 1840–1950 kHz, 3700–3770 kHz

Kategórie

– obe pásma, výkon podľa povoľovacích podmienok

– obe pásma, výkon do 100 W

– poslucháči

Súťažný kód

Vymieňa se kód zložený z RS, poradového čísla spojenia a okresného znaku, napr. 59 001 BAC. Pri vysielaní aj zápise do denníka je potrebné dodržať presný tvar kódu, ináč bude spojenie vyhodnotené ako chybné.

Bodovanie

Každé nadviazané spojenie sa hodnotí jedným bodom. Spojenie je neplatné, ak má stanica v denníku akúkoľvek chybu v prijatej značke alebo v prijatom kóde.

Mapa Európy
Mapa Európy

Násobiče

Násobičmi sú okresy, počítajú sa na každom pásme a za každú etapu zvlášť (jeden okres je možné započítať maximálne ako 4 násobiče – 1. etapa 80 m, 2. etapa 80 m, 1. etapa 160 m, 2. etapa 160 m). Vlastný okres sa ako násobič nepočíta. Násobičmi sú aj okresy OK staníc.

Výsledok

Celkový výsledok sa vypočíta vynásobením súčtu bodov za spojenia celkovým počtom násobičov.

Denníky

Denníky sa posielajú len vo formáte Cabrillo. Denníky treba poslať najneskôr do 14 dní po pretekoch cez webové rozhranie na stránke kv.szr.sk, rubrika OM SSB preteky. Ak stanica nepošle denník na vyhodnotenie (aspoň pre kontrolu), bude spojenie s touto stanicou započítané len v prípade, že sa objaví aspoň v piatich denníkoch.

Prameň: http://kv.szr.sk

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x