Prerušenie prevádzky systémov ARRL

Už skoro mesiac trvajú problémy ARRL s internetovými službami. Nás asi najviac postihuje výpadok LoTW. Vysvetlenie zo strany ARRL je nasledovné:

LoTW logo
LoTW logo

Dňa 12. mája 2024 alebo približne v tomto období sa ARRL stala obeťou sofistikovaného sieťového útoku zo strany medzinárodnej kybernetickej skupiny. ARRL okamžite zapojila do vyšetrovania FBI a spolupracovala s expertmi tretích strán. Tento závažný incident bol rozsiahly a FBI ho kategorizovala ako „jedinečný“, pričom ohrozil sieťové zariadenia, servery, cloudové systémy a počítače.

Vedenie ARRL rýchlo vytvorilo tím pre reakciu na incident. To viedlo k rozsiahlemu úsiliu o obmedzenie a nápravu sietí, obnovenie serverov a zamestnanci začali testovať aplikácie a rozhrania, aby sa zabezpečila ich správna funkčnosť.

Ďakujeme vám za trpezlivosť a pochopenie, pretože naši zamestnanci pokračujú v práci s vynikajúcim tímom odborníkov na obnovení plnej funkčnosti našich systémov a služieb.

Členov budeme naďalej informovať podľa našich odporúčaní a v rozsahu, v akom to bude možné.

Logbook of the World (LoTW)

Logbook of the World (LoTW) je elektronický systém spravovaný Americkou rádioamatérskou asociáciou (ARRL), ktorý umožňuje rádioamatérom z celého sveta nahrávať, ukladať a overovať svoje spojenia (QSO) prostredníctvom internetu. Systém zabezpečuje bezpečnosť a integritu dát pomocou digitálnych podpisov a certifikátov. Používatelia môžu jednoducho získavať diplomy, ako sú DXCC, WAS alebo VUCC, bez potreby posielania papierových QSL lístkov. LoTW výrazne zjednodušuje administratívne procesy, šetrí čas a náklady spojené s tradičným potvrdzovaním QSO.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x