RM Noise – AI potlačenie rušenia

Projekt RM Noise využíva AI s cieľom odstrániť šum a rušenie z CW alebo hlasového rádiového signálu. Najprv sa systém „natrénuje“ pomocou nahrávok šumu, ktoré sú často jedinečné pre každé nastavenie a miesto.

Po natrénovaní klientský program odošle zašumený výstup prijímača na server AI, server odstráni šum v reálnom čase a vráti zvuk späť klientovi na počúvanie.

Príklad odstránenia rušenia v signáli S57O

Vylepšenie CW signálu

Čo je potrebné pre RM Noise?

Počítač so systémom Windows (odporúčaná 10 alebo 11) s prístupom na internet a audio vstupom pripojeným k prijímaču. Samozrejme software, ktorý nájdete na https://ournetplace.com/rm-noise/documentation/

Pre používanie sa vyžaduje používateľské meno a heslo. To získate registráciou na https://ournetplace.com/rm-noise/registration/ , kde ako používateľské meno sa odporúča použiť rádioamatérsku značku.

Spustite RM Noise z ponuky Štart systému Windows a prihláste sa pomocou svojho používateľského mena a hesla. (nespúšťajte program z plochy)

RM Noise sám vyberie z dostupných AI serverov ten, ktorý bude mať najmenšie oneskorenie z Vašej lokality. Aj ostatné nastavenie sa pokúsi RM Noise urobiť automaticky. Ak áno, stačí z ponuky vybrať vhodný filter a posuvníkom vľavo zvýšiť mieru filtrovania.

Celý popis a prípadné riešenie nastavení nájdete na https://ournetplace.com/rm-noise/documentation/

V Európe hosťuje server Roland HB9VQQ. Niektorí rádioamatéri hlásia výborné výsledky pri potlačení rušenia od LED osvetlenia. Vyskúšate?

5 3 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x