TF/DL2GRC Island

Nina, DL2GRC, bude vysielať ako TF/DL2GRC počas rodinného výletu po Islande medzi 18. a 30. augustom 2023. Okrem QO-100 bude prevádzkovať aj družice LEO a MEO. Jej manžel a syn budú tiež QRV ako TF/DL4BEN a TF/DL8SCU.

Upozorňuje, že ide o rodinnú dovolenku, nie o DX expedíciu. Prevádzka bude podľa možností.

Island

Domček na Islande
Domček na Islande

Island, známy aj ako „Ostrov ohňa a ľadu“, je fascinujúcou krajinou, ktorá sa nachádza na pomedzí Severného Atlantiku a Severného ľadového oceánu. Svojou nezameniteľnou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom sa stal obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta.

Island je domovom pre aktívne sopky, hlboké jazerá, majestátne vodopády a ľadovce, ktoré tvoria jedinečné scenérie. Geotermálna energia poskytuje kúpele, termálne pramene a kúpaliská, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou islandského života.

Okrem prírodných zázrakov Island ponúka aj bohatú kultúru a históriu. Návštevníci môžu objavovať tradičnú islandskú hudbu, literatúru a umelecké diela. O popularite popovej ikony Björk netreba hovoriť. Islandský jazyk, ktorý sa podobá staronórčine, je hrdým svedkom dlhej a bohatej histórie.

Jeseň a zima prinášajú príležitosť sledovať slávne polárne svetlo, čiernu noc a jasné hviezdy. Letné dni zasa ponúkajú možnosť sledovať pôsobivé polárne denné svetlo.

Island je miestom, kde sa spája prírodná krása, unikátne zvyky a pohostinnosť miestnych obyvateľov, vytvárajúc jedinečný zážitok pre návštevníkov z celého sveta.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x