YJ0VK Vanuatu

YJ0VK
YJ0VK

Luke VK3HJ, Alan VK6CQ, Matt K0BBC a Chris VK3QB budú aktivovať Vanuatu na 40 až 6 metroch od 29. marca do 11. apríla 2024 ako YJ0VK. Počas prvého týždňa sa zamerajú na SSB a CW, pričom FT8 bude slúžiť ako „záložný“ mód. Druhý týždeň to bude CW a FT8.

Na SSB budú mať IC7300 a 500W zosilňovač a CW stanica bude Elecraft KX3 so zosilňovačom SPE. FT8 budú vysielať s IC7000. Antény budú DX-Commander Expeditions a 40-metrový doublet.

Tak ako pri ich predchádzajúcich DX expedíciách, aj táto je „prázdninová“. Cieľom je užívať krásnu lokalitu a využiť  príležitosť vidieť čo najviac z Efate. Máme troch CW operátorov, takže môžete očakávať, že budeme dosť aktívni.

 

Ako sa dostať do logu YJ0VK?

Ak sa chcete dostať do logu YJ0VK, počúvajte pokyny operátorov.

  • takmer vždy budeme pracovať split. Počúvajte pokyny.
  • ak ich nepočujete, nevolajte
  • ak volajú pre konkrétny región (napr. NA, EU, AS, AF atď.), umožnite, aby títo operátori volali
  • osobitne sa budú snažiť počúvať QRP stanice a small pistol stanice – ak budú žiadať o QRP stanice a máte QRO, počkajte
  • chcú umožniť spojenie s Vanuatu čo najviac staniciam. Ak už QSO s Vanuatu máte, dajte priestor aj iným. Pod rovnakou značkou pracoval v marci 2020 Ron AA4VK a členovia ODXG v roku 2012. Ďalšiu aktivitu realizoval Chris ako YJ0CA .

QSL via M0OXO OQRS

Vanuatu

Prístav na Vanuatu
Prístav na Vanuatu

Vanuatu je ostrovný štát nachádzajúci sa v južnom Pacifiku, pozostávajúci z 83 tropických ostrovov. Tento rajský kúsok zeme je známy svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a pohostinnými obyvateľmi. Ostrovy Vanuatu ponúkajú rozmanité zážitky pre návštevníkov, vrátane jasných turkizových vôd ideálnych na potápanie a šnorchlovanie, exotických pláží s bielym pieskom a kokosovými palmami a aktívnych vulkánov, ktoré tvoria dramatickú krajinu. Okrem prírodných krás môžu turisti objavovať aj miestnu kultúru prostredníctvom tradičných tancov, remesiel a rituálov. Každoročne sa tu koná aj niekoľko farebných festivalov a udalostí, ktoré oslavujú dedičstvo a zvyky miestnych obyvateľov. Vanuatu je miestom, kde sa stretávajú dobrodružstvo, relaxácia a kultúra, a preto je obľúbenou destináciou pre cestovateľov hľadajúcich autentické zážitky v tropickom raji.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x