CQ contesty bez hodnotenia staníc z Ruska, Bieloruska a Donbasu!

Rusko
Rusko

CQ Communications, Inc., vydavatelia časopisu CQ Amateur Radio a sponzor CQ World Wide DX a WPX Contest-ov, dnes oznámili, že vzhľadom na inváziu Ruska a Bieloruska na Ukrajinu nebude akceptovať contestové logy v žiadnych zo svojich sponzorovaných contestov od staníc v Rusku, Bielorusku alebo separatistickej oblasti Donbas na Ukrajine (neoficiálna predpona D1). Logy predložené týmito stanicami budú akceptované iba ako checklogy. Navyše, spojenia s týmito stanicami inými účastníkmi budú mať nulovú bodovú hodnotu a nebudú sa počítať ako násobiče.

Je to v súlade s podobným opatrením, ktoré prijala RSGB Veľkej Británie po vzore iných medzinárodných športových federácií po celom svete.

„Ľutujeme, že je potrebné podniknúť tieto kroky,“ povedal vydavateľ CQ Richard Ross, K2MGA, „a uznávame, že veľká väčšina našich kolegov amatérov, ktorých sa to týka, sú nevinní okoloidúci, ktorí nezohrali žiadnu úlohu v rozhodnutí ich vlády napadnúť iného panovníka. Avšak vzhľadom na veľké utrpenie, ktoré bezdôvodne spôsobujú ruskí vodcovia ľudu Ukrajiny, nemôžeme s čistým svedomím stáť bokom a nič nerobiť.“

Zásady CQ nadobudnú účinnosť so súťažou CQ WPX SSB 2022 26. a 27. marca. Budúce udalosti sa budú posudzovať od prípadu k prípadu v závislosti od aktuálnej situácie.

3.4 13 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
3 Komentáre
Najstaršie
Najnovšie Najviac hodnotené
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Norbert
Norbert
2 roky pred

Myslel som,že rádioamatéri majú byť apolitickí!Alebo má byť hlavnou témou spojení politika?Hnusí sa mi takýto prístup!!!

Miro OM7AMA
Odpoveď na  Norbert
2 roky pred

Mne sa tiež hnusí, keď ráno na 3756 počujem pánov apolitických ako hovoria, že Ukrajincom treba hovno do ruky a nie pomoc aby ich Rus rýchlo vybavil a potom hrdo idú do Preteku SNP.

om1aeg
2 roky pred

Norbert, Ukrajinskí rádioamatéri nemôžu vysielať (oficiálne). Ruskí môžu. Aj v inom športe dostaneš „červenú kartu“ ak „skopeš“ súpera tak, že nemôže súťažiť, prečo nie v konteste? V kontestoch je hlavnou témou spojení značka, číslo spojenia prípadne report, na politiku nie je čas.

3
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x