CQ World-Wide160 Meter DX Contest 2003

Cieľom tejto súťaže pre rádioamatérov z celého sveta je nadviazať čo najväčší počet spojení s čo najväčším počtom rádioamatérov amerických štátov, kanadských provincií a zemí ako je možné v pásme 160m. Upozornenie: každá časť súťaže trvá teraz 48 hodín a ich začiatok je posunutý o dve hodiny neskôr ako v predošlých rokoch. Operátor v single kategórii môže využiť 30 zo 48 hodín.

Dátum a čas: CW časť: od 25.januára 2003 00.00Z do 26.januára 2003 23.59Z a SSB časť: od 22.februára 2003 00.00Z do 23.februára 2003 23.59Z.

Triedy: iba kategória single- a multi-operátorov. Použitie packetu, spotov zo siete či asistencia Vás preradí medzi multi-op. V kategórii multi-op musia udávať pri každom QSO aj operátora. Signle sa delí podľa výkonu na: H – výkon nad 150W, L – výkon do 150W a Q – výkon 5W a menej. Výsledková listina bude rozdelená podľa štátov alebo zemí. V prípade, že v niektorej kategórii bude vyššia účasť alebo operátor dosiahne vyššie skóre, bude odmenený diplomom. Najnižšie skóre pre zisk diplomu je 5000 bodov pre LP a 1000 bodov pre QRP. V kategórii multi-op sa výkon nerozlišuje, všetci účastníci sú HP.
Vymieňa sa: RS(T) a štát (W) alebo provincia (VE), alebo prefix (ostatní).

Bodovanie: za QSO s vlastnou zemou 2 body, s vlastným kontinentom 5, s iným kontinentom 10 bodov. Spojenia s /MM stanicami 5 bodov, nepočítajú sa ale ako násobič.

Násobiče: každý štát USA (49) s výnimkou KL7 a KH6, ktoré sú násobičom a DX, kanadské provincie (14) a DX zeme. Za DX zeme sa považujú DX zeme + WAE (IT, GM Shetlandy, atď). Kanadské provincie zahŕňajú VO1, VO2, NB, NS, PEI, VE2, VE3, VE4, VE5, VE6, VE7, NWT, VY0 a Yukon. USA a Kanadu nepočítajte ako samostatné zeme.

Celkový výsledok: dostanete vynásobením bodov za spojenia a všetkých násobičov.

Tresty: za neoveriteľné QSO Vám budú vymazané ešte tri ďalšie spojenia z logu.

Diskvalifikácia: je možná, ak sa prehrešíte proti rádioamatérskym predpisom, alebo vo Vašom logu bude nadmerne veľký počet neoveriteľných spojení.

Ocenenia: diplomy získajú najlepší v každej kategórii každého štátu, kanadskej oblasti a DX zeme. Aj tí, ktorí nevyhrajú, ale ich skóre bude viac ako 100.000 bodov môžu získať ocenenia. Za výnimočné výsledky sponzori venovali plakety.

Denníky: zasielajte e-mailom v Cabrillo formáte. Pred odoslaním skontrolujte, či v riadku „subjekt“ každého logu je Vaša značka a mód. Denník neposielajte ako text, ale najlepšie ako komprimovanú ZIP prílohu e-mailu. Súbor pomenujte: „CQ-160-CW skóre“ (ak chcete byť v zozname udávaných výsledkov). Akceptuje sa aj zaslanie diskety a tlačenej prvej strany logu, prípadne aj papierový log (nad 200 QSO je potrebné pripojiť zoznam dupe/check). Formulár logu je tu: https://www.cq.sk/img/cqww160.pdf.

Klubová súťaž: je organizovaná pre zábavu. Ak vyhodnocavateľ dostane minimálne tri logy od členov jedného klubu (je nutné jasne vyznačiť), tak sa ich klub môže zúčastniť aj tejto súťaže.

Termín zaslania denníkov: pre CW časť najneskôr do 28.februára 2003, pre SSB časť do 31.marca 2003. Výnimka: môžete zaslať oba denníky naraz, ak CW denník príde pred 31.marcom 2003. Papierové a disketové denníky pošlite skôr a doporučene. Ako spiatočné poštovné použite SASE alebo SAE + IRC.

E-mailom denníky zasielajte na adresu: cq160@kkn.net . Ostatné posielajte na adresu: CQ 160 Meter contest, 25 Newbridge Road, Hicksville, NY, 11801 USA s vyznačením CW alebo SSB na obálke.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x