9Q3WX Kongo

Vlado OK2WX v ostatných rokoch aktívne cestuje po svete. V júni 2018 navštívil ostrov Kalymnos odkiaľ vysielal ako SV5/OK2WX. Nasledujúce leto brázdil more ako 9A/OK2WX/mm. V septembri 2021 sa vybral do Fínska (OH/OK2WX) a v novembri na ostrov Zanzibar (5H3WX). Začiatkom roka 2022 sa ozval z ostrova Innahura ako 8Q7WX a v apríli 2022 zo San Bernardina ako ZP/OK2WX. Vo februári tohto roku to bola zas iná DX zem, 9U4WX

V druhej polovici leta bude aktívny ako 9Q3WX z Konžskej demokratickej republiky, presne od 15. augusta do 3. septembra 2023. Bude pracovať na KV pásmach, CW, SSB, digitálnych módoch. QSL cez IZ8CCW. Adresa pre direkt QSL: Antonio Cannataro, Via Don Minzoni 18, 87040, Marano Marchesato – CS, Taliansko.

Konžská demokratická republika, známa aj ako Kongo (býv. Zair), je krajina v Strednej Afrike. Susedí s Kamerunom, Stredoafrickou republikou, Sudánom, Rwandou, Ugandou, Burundou, Tanzániou a Zambiou. S viac ako 86 miliónmi obyvateľov je to tretia najľudnatejšia krajina Afriky. Hlavným mestom je Kinshasa. Krajina je bohatá na nerastné suroviny, ako sú diamanty, zlato, ropa a ďalšie. Napriek tomu patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta a trpí neustálymi konfliktmi a politickou nestabilitou. Konžská demokratická republika je tiež domovom mnohých druhov zvierat vrátane goríl a slonov, ktoré sú chránené v národných parkoch.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x