CZE – BRI – S 2009

KV tribander
KV tribander

Trojdňová aktivita Českých, Britských a Slovenských QRPákov Február 2009
Tieto 3 dni QRP aktivity slovenských, českých a britských rádioamatérov, organizuje G-QRP-Klub špeciálne pre OM, OK a G stanice. Súťaž má povzbudiť nadšenie pre rádioamatérsku aktivitu s malým výkonom ako aj spoluprácu a priateľstvo medzi rádioamatérmi zo Slovenska, Čiech a Británie. Do týchto dní aktivity sa obyčajne pridajú aj QRPáci z iných krajín aby tak podporili prevádzku s malým výkonom. Max. výkon TXu je 5W. Okrem slovenských členov G-QRP-C je v tomto preteku vítaný každý OM rádioamatér ktorý je schopný a ochotný pracovať s malým výkonom. Veď nie je problém stiahnuť výkon na silnejšom zariadení dole na 5W, vyviesť výstup z budiča, alebo koncom týždňa zobrať letovačku a urobiť jedno alebo viacwattový TX pre túto krátku súťaž ako aj iné preteky ktoré majú tiež aj QRP kategóriu. Výborné spojenia sa dajú urobiť aj s malým výkonom.

OM stanice, ktoré sa zúčastnia preteku a pošlú denník na vyhodnotenie dostanú za ich úsilie aj malú účastnícku spomienkovú cenu v podobe 2-librovej Marconiho pamätnej mince.

Nadväzujeme spojenia so všetkými QRP stanicami. Volajte CQ QRP alebo CQ CZEBRIS. Do preteku platia aj spojenia s inými QRP stanicami, nie len s OM, OK, G a M. Počítajte aj s tým že vás budú volať aj QRO stanice. Tieto spojenia sa síce do súťaže nerátajú, ale potešia QRO stanice ktoré si vysoko považujú úsilie a zručnosť QRP staníc.

BODOVANIE QSO so stanicami v:
Stanice v: G OM/OK EU DX
G/GD/GI atď. 2 4 2 3
OK a OM 4 2 2 3
EU stanice 4 4 1 2
DX 4 4 2 1

 

ICOM IC-706MKIIg
ICOM IC-706MKIIg

Začiatok : 16.00 GMT v piatok 27.februára
Koniec : 23.59 GMT v nedeľu 1.marca
Druh prevádzky: Telegrafia (CW)
Max. výkon : 5W

Spojenia sa robia v okolí zaužívaných QRP frekvencii 3560, 7030, 14060, 21060 a 28060 kHz niekedy aj plus/mínus 10-15 kHz, podľa toho koľko sa tam nazbiera účastníkov. Násobiče v tomto preteku nie sú. Konečný výsledok je súčet bodov zo všetkých pásiem. Vysiela sa nasledujúci súťažný kód: RST / meno / výkon napr. 579 ALEX 3W.

Denníky: Z každého pásma zvlášť plus výsledková listina, odoslať do konca apríla. G a iné stanice na G3XJS, OM a OK stanice na OK1AIJ, Karel Běhounek, ul. Na šancích č.1181, 537 05 CHRUDIM 4, Česko. Môžete použiť formulár denníka a výsledkovej listiny z nášho medziná-rodného preteku “Jarný šprint” (Rádioklub OM3KFV, pošt.priečinok č.3 , 038 61 Vrútky). Karolovi môžete poslať denník aj el.poštou na adr.: karel.line@seznam.cz. Mne pošlite kópiu denníka normálnou poštou, ( A.Korda, ul. Horná kružná č.31 (23) , 038 61 Vrútky) alebo el.poštou na adr. alexanderkorda@hotmail.com aby som vám mohol poslať účastnícku cenu.

Vlani som posielal pamätné mince na niekoľko slovenských adries, a bol som veľmi rád že sa slovenskí rádioamatéri pričinili o zvýšenie QRP aktivity. V tejto špeciálnej súťaži by sme však mali reprezentovať Slovensko vo väčšom počte a tak celému svetu ukázať naše schopnosti. Všetkým želám úspech v preteku, radosť a hrdosť z dosiahnutých výsledkov.

Alex OM6SA

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x