EchoLink

EchoLink® software umožňuje rádioamatérom medzi sebou komunikovať cez Internet použitím VoIP (voice-over IP) technológie. Program umožňuje pripojenia medzi stanicami po celom svete alebo z počítača na stanicu, čo vo veľkej miere prispieva k širokým možnostiam využitia. V súčastnosti je na Echolink registrovaných viac ako 130.000 užívateľov v 150 krajinách sveta !
…Pre rádioamatérov s platnou licenciou otvára EchoLink® software nové možnosti na komunikáciu s ostatnými rádioamatérmi z celého sveta. Tvoj počítač prepojí teba alebo tvoj lokálny prevádzač s ktoroukoľvek s tisícok HAM staníc na Internete.

 

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako sa dá EchoLink používať. Môžeš nastaviť „simplexnú linku“ napríklad u seba doma a to pripojením VHF alebo UHF rádiostanice k počítaču, a tak umožniť komukoľvek v dosahu tvojej stanice komunikovať cez EchoLink s ktoroukoľvek inou stanicou vo svete.

Alebo môžeš len použiť PC mikrofón, reproduktory a jednoducho sa pripojiť na takmer ktorýkoľvek z viac ako 2,000 HAM prevádzačov vo svete.

Program stále obnovuje zoznam staníc, ktoré sú práve v EchoLinku pripojené. Zoznam sa dá usporiadať podľa čoho chceš. Možeš si taktiež nastaviť neobmedzený počet „alarmov“ ktoré ťa upozornia, keď sa pripojí stanica, ktorú si zvolíš.

Viac informácií nájdeš na stránkach >CB RadioKlubu Košice (Články/HAM/EchoLink) prípadne v anglickej verzii na stránkach >EchoLink.org

PSE, pomôžte pri rozvoji siete linkových staníc EchoLinku na Slovensku aj vo svojom meste.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x