European HF Championship 2021

Cieľom European HF Championship je, aby európski amatéri kontaktovali čo najviac ďalších európskych amatérov a súťažili o titul „Majster Európy HF“. Počítajú sa iba kontakty z EÚ do EÚ, berúc do úvahy zoznam krajín CQWW.

Termín pretekov je každý rok v prvú augustovú sobotu, od 12:00 UTC do 23:59 UTC (7. augusta 2021). Súťaží sa v pásmach 160 – 10m (mimo WARC) a to v jedinej kategórii, single operátor všetky pásma.

Kategória Cabrillo kategória
CW/SSB – High Power SINGLE-OP ALL HIGH MIXED
CW/SSB – Low Power SINGLE-OP ALL LOW MIXED
CW only – High Power SINGLE-OP ALL HIGH CW
CW only – Low Power SINGLE-OP ALL LOW CW
SSB only – High Power SINGLE-OP ALL HIGH SSB
SSB only – Low Power SINGLE-OP ALL LOW SSB

High Power kategórie: celkový výstupný výkon vysielača nesmie presiahnuť 1500 W

Low Power kategórie: celkový výstupný výkon vysielača nesmie presiahnuť 100 W

Yaesu FTDX10 SDR TCVR
Yaesu FTDX10 SDR TCVR

Vymieňaný kód je zložený z RS(T) + dvojčísla. To je rokom prvého vydania rádioamatérskej koncesie operátora bez ohľadu na to, či používa danú značku alebo inú.

Násobiče sú rôzne dvojciferné čísla, čo znamená posledné dve číslice roku vôbec prvej oficiálnej licencie amatérskeho rádia operátora. Násobič sa počíta iba raz na pásmo bez ohľadu na mód.

Každý dokončený platný kontakt počíta jeden (1) bod bez ohľadu na mód. Tá istá stanica môže byť spracovaná raz pre každé pásmo a režim. Konečné skóre je súčet bodov QSO zo všetkých pásiem vynásobené súčtom násobičov zo všetkých pásiem.

Yagi 10m anténa
Yagi 10m anténa

a) V kategóriách s jedným módom (iba CW, iba SSB) je možné vykonať maximálne desať (10) zmien pásma v ľubovoľnú hodinu (00 až 59 minút)

b) V kategóriách mix režimu (CW/SSB) je možné vykonať maximálne desať (10) pásiem a módov v ľubovoľnej hodinovej hodine (00 až 59 minút. Napríklad päť (5) pásiem plus päť (5) zmien módu, kde pásmo spolu so zmenou módu sa počíta ako jedna (1) zmena.

c) Zmena pásma alebo režimu po 10. zmene pásma / módu bude penalizovaná bodmi QSO a odpočtom za viacnásobné spojenie za tieto QSO v konkrétnu hodinu.

Všetky odoslané denníky vo formáte Cabrillo je potrebné nahrať zo stránky Odoslanie denníka najneskôr 48 hodín po súťaži (pondelok 23.59 UTC).

Úplne znenie súťažných podmienok European HF Championship http://lea.hamradio.si/~scc/euhf/euhfcrules.htm

 

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x