Odpoveď na: DMR pre zaačiatočníkov

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Veľmi krátke vlny DMR pre zaačiatočníkov Odpoveď na: DMR pre zaačiatočníkov

#14578
om1aeg
Účastník (Participant)

Tono, ale uz si dal zoznam radii, ktore sa nemaju pouzivat a toto tam nebolo…bolo by fajn dat tam vsetky, lebo si to nejaky taky curko ako ako ja kupi a bude zablokovany.

Noro, to myslis vazne ze mam robit databazu problematickych DMR zariadeni ked ich cinania chrlia kazdy mesiac nove typy a pod viacerymi nazvami? To mam tyzdenne prehladavat ebay, aliexpres, 409shop, dx.com a podobne ci a co nove na trhu aby si to nejaky setrilek nekupil? Nestaci odporucanie overenych TRX a v pripade ze niekto chce nieco ine, ma si to sam zistit / overit? Setrilek usetri ale moj cas tiez nie je zadarmo.

Nestaci toto upozornenie?: Streda St Dec 07, 2016 1:42 pm http://cq.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=3830#3830
@om1aeg wrote:

Pozor, čínske TRX DM-5R Plus, MD-398, GD-55 a ich klony s nateraz dostupným fw umožňujú prevádzku len v TS1 a zároveň pri vysielaní v TS1 rušia aj prevádzku v TS2! Neprevádzkujte takéto TRX na prevádzačoch, nevedomky budete rušiť Timeslot 2 a prevádzku na ňom.

Nekupovať, nepoužívať (do vyriešenia problému, ak sa to výrobcom vôbec podarí).

Pri zistení používania takéhoto TRX bude zablokované ID prevádzkovateľa takéhoto TRX.

Z lacných TRX sú overené ako kompatibilné MD-380 a MD390 (TYT, TYTERA…). TRX musí splňovať kompatibilitu s DMR Tier II (oba TS)!

Pri výbere DMR TRX odporúčam dať dôraz pri voľbe aj na počet pamätí, 16 kanálov je max pre použitie na jedinom „domácom“ prevádzači, 128 CH je pri naprogramovaní aj FM stále málo.

https://www.rmham.org/wordpress/problems-with-new-baofeng-d-tyt-md-398-and-radioddity-models

http://www.rmham.org/wordpress/dmr-tier-i-radios-technical-side

V tvojej prvej linke za 68€ je carovna formulka „19. Single Time Slot“ , porovnaj si to s mojim varovanim, napriklad to v zatvorke za II …

Toto je gro problemu: http://forums.radioreference.com/budget-entry-level-transceivers/341568-so-my-dm-5r-came-today.html

Listening to the output in FM analog mode, it sounds like the Baofeng is broadcasting on both time slots, rather than only one. That’s why the TYT sounds choppy–you can hear the TX turning on and off every 33ms or so, while the Baofeng TX is continuous.

Cinski inzinieri usetrili a moduluju kontinualny FM „digitalom“, co tam po nejakych prevadzacovych timeslotoch kedy by mal byt TX v tom, ktory nepouzivam vypnuty. A schopnost pracovat len v Timeslote 1 je danou za obabranu synchronizaciu voci prevadzacu len aby to vobec nejako fungovalo.