Re:Re: PC a „vysielačka!.

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Iné Prosim Pomoc potrebujem info Re:Re: PC a „vysielačka!.

#12092

Anonymný

@om7ac wrote:

To Mravco.
Ahoj. Na Tvoju otázku,ktorú si podal takou formou ako si podal,sa nedá jednoznačne odpovedať. To asi viedlo Vila k takej odpovedi,akú Ti dal,pretože aj to je jeden spôsob využitia PC a TCVR-a. Skôr si myslím,že Tvoj priateľ má záujem o využitie PC k vysielaniu „Digimódmi“ ako je PSK,SSTV,RTTY,WSJT a iné. Ale ak ten priateľ má koncesiu už dávno,určite o tom vie a mal Ti dať relevantné údaje. Skôr sa mi zdá,že by si to chcel Ty prevádzkovať rádiostanicu s PC.
Prepáč za takúto odpoveď,ale myslím,že nieto medzi koncesovanými rádioamatérmi držiteľa povolenia,ktorý by nepoznal aspoň v hrubých rysoch princíp prevádzky tcvr-a a PC. Inšie je,ak by nebol schopný vyrobiť si interface,ale požiadavky na to by Ti určite vysvetlil. Igor OM7AC.

..Dik zaodpoved 🙂 Je to naozaj kamarat ktoremu chcem pomoct. Dovod preco nevie pracovat s pc je ten ze ma cez 60 r. Ma tam nejaky pentium 200 Mhz hned pri radiostanici (vysielacke neviem aky pojem mam pouzit). Tusim som mu tam instaloval program ..nejaky ,,locator,, kde si zaznamenava pocet spojeni pri sutazi, aj nejaka mapa je tam. V kazdom pripade nema internet cize sa jedna len o nejake funkcne spojenie PC a Radiostanice (vysielacky). Typ vysielacky ktoru poziva je CT 170 a druh prevadzky je SSB. Takze tolko co viem..uz to len nejako prepojit..:)))…dik za odpoved