om3ei

Reakcie

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
 • Autor
  Príspevky
 • odpoveď na: OM0OUJ 438,875 Velka Javorina #13007

  om3ei
  Člen

  Bohuzial, elektrina tak skoro nebude, zrejme az v zime, ked bude treba pustit vleky, ktore idu z rovnakej pripojky.
  Roman OM3EI

  odpoveď na: SOTA SK #13353

  om3ei
  Člen

  Databaza vsetkych vyse 7000 slovenskych kopcov je dostupna na internete, to nie je problem. Medzinarodne podmienky SOTA vsak stanovuju dost prisne kriteria, ktore musi kopec SOTA splnat. Tym hlavnym kriteriom je, ze medzi dvoma SOTAmi musi byt udolie hlboke 150 metrov. A s touto podmienkou vam ziadna databaza nepomoze – treba zobrat turisticku mapu, ist od kopca ku kopcu a pocitat vrstevnice. To len pre predstavu, co to obnasa. Z tej databazy 7000 kopcov podmienku 150m udolia splna len niekolko stoviek kopcov. Napríklad v Malých Karpatoch je to len 7 kopcov. Zakladna databaza je uz prakticky vytvorena. Teraz je potrebne vytvorit webove stranky SOTA-OM a prelozit podmienky. Ak by mal niekto zaujem s tymito vecami pomoct, prosim aby sa mi ozval na mail om3ei@stonline.sk.
  Roman

  odpoveď na: SOTA SK #13351

  om3ei
  Člen

  Zajtra tu napisem info, pse QRX.

  Roman OM3EI

  odpoveď na: Prevadzac Velka Javorina #12556

  om3ei
  Člen

  Je pravda, že koncesia OVQ je napísaná na SZR a je to dané tým, že svojho času SZR poskytol zariadenia na ten prevádzač a bola dohoda, že sa o to bude niekto z domácich starať. To sa po zbezobslužnení Javoriny skončilo a možnosti ako sa dostať k prevádzaču sú veľmi obmedzené. Navyše, prevádzač je vraj umiestnený v uzamknutej skrini.. Cez to všetko sa pokúsim zistiť, prečo prevádzač nefunguje, a prípadne zabezpečiť jeho opravu.

  odpoveď na: MS kategória IARU HF Championship #12503

  om3ei
  Člen

  Ja v podmienkach nikde nevidim, ze by mohla byt RUN aj MULT stanica.

  4.2.1. Must remain on a band and mode for at least 10 minutes before changing bands or modes.
  Zmena pasma alebo modu je mozna az po min. 10 minutach prace na predchadzajucom pasme alebo mode.

  4.2.2. Only one transmitted signal is allowed at any given time.
  V ľubovoľnom čase je dovoleny len jeden TX signal.

  4.2.2.1. You are not allowed a second radio that works only multipliers.
  Nie je dovoleny druhy TRX, na ktorom sa robia len nasobice.

  4.2.3. All operators must observe the amateur radio regulations of their country at all times.
  Vsetci operatori musia v kazdom pripade dodrziavat povolovacie podmienky svojej krajiny.

  4.2.4. Violation of the band change rules will reclassify the entry as a checklog.
  Ak dojde k poruseniu pravidla o zmene pasma, bude log klasifikovany ako dennik pre kontrolu.

  Este je zaujimave, kedy zacina 10-minutovy interval. Su dve moznosti:
  1. hned po preladeni
  2. az po nadviazani prveho QSO na novom pasme/mode
  Ak by mala platit druha moznost, muselo by to byt v podmienkach napisane. Kedze to tam nie je, mala by platit moznost 1, tj. pracujem na jednom pasme/mode ak sa rozhodnem pre zmenu, 10-minutovy interval zacne plynut hned po nadviazani posledneho spojenia na predchadzajucom pasme/mode.

  Roman OM3EI

  odpoveď na: W3DZZ #11855

  om3ei
  Člen

  Ahoj Marek, mal som W3DZZ a nebol som s nou velmi spokojny. Chodilo to ako tak na 80 a 40m, ostatne pasma bola bieda. Trapy treba dobre zaizolovat, aby sa tam nedostala voda, co je z dlhodobeho hladiska dost problem. Odporucam ti radsej skusit Windomku (FD4) alebo G5RV. Konstrukcia je jednoduchsia, vysledky lepsie.
  Roman OM3EI


  om3ei
  Člen

  Podmienky na kopcoch sa v tyzdni pred kontestom menili kazdy den. Obhliadku inych kot sme robili pre pripad, ze sa na Javorinu nedostaneme. Do poslednej chvile sme chceli ist na Javorinu. Zmenu sme uz nemali moznost oznamit na internet. Keby som tusil, ze tam chces ist, osobne ti zavolam. Ostatne, ked si pocul, ze tam nie sme, mohol si v nedelu vybehnut.

  odpoveď na: Otvorený dopis prezidentovi SZR Romanovi – OM3EI #11704

  om3ei
  Člen

  Existuje odporúčanie CEPTu pre povoľovací orgán čo má skúšať. Podľa môjho názoru (a tento názor má veľa ľudí, s ktorými rozprávam) idú požiadavky na znalosti z techniky príliš do hĺbky. Či už pre triedu A alebo N. Vyžadujú sa tam také znalosti, že pre toho, kto nemá elektrotechnické vzdelanie, to môže byť oveľa väčší problém ako morze. A pritom pri bežnej prevádzke na továrenskom zariadení tie znalosti nepotrebuješ. Je užitočné ich vedieť, ale nie je to nevyhnutné. Preto majú pre nás ďaleko väčší význam skúšky z prevádzky. To sú veci, ktoré nevyhnutne musíš vedieť, aby si mohol začať pracovať na pásmach. A dajú sa aj pomerne ľahko naučiť.

  odpoveď na: Otvorený dopis prezidentovi SZR Romanovi – OM3EI #11702

  om3ei
  Člen

  Ahoj Igor,
  snáď nemusíme komunikovať cez otvorené listy.. Som prístupný argumentom a slušnej diskusii. Poznám mnohých D-čkárov a vážim si ich, najmä ak robia aj niečo pre druhých. Vôbec nemám záujem na ich degradácii či ponížení. Išli by sme proti sebe. Zastávame však názor, že každý, kto chce mať prístup na KV, by mal byť preskúšaný z KV prevádzky. Zvažovali sme aj alternatívu troch plnohodnotných tried – VKV, N a A. Triedu N1 sme nakoniec navrhli preto, aby sme umožnili prechod do N len zložením skúšky z KV prevádzky bez potreby skúšok z ďalších predmetov a bez poplatkov za skúšku. Čiže trieda N1 zodpovedajúca triede N bez KV, ale s možnosťou jednoduchého a bezplatného prechodu do N. A ak by mal D-čkar zo svojej predchádzajúcej praxe splnenú požiadavku 500 spojení, mohol by ísť prakticky hneď aj na skúšky na triedu A.
  Prosím napíš, čo konkrétne ti prekáža na tomto návrhu. Máš výhrady k zvolenej forme transformácie triedy D do N1, alebo k tomu, že N1 nemá prístup na KV?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )