SNP race evaluatie 2007

Ze nam deel aan deze race 45 stations, 25 uit Slowakije en 20 uit Bohemen en Moravië. V denníkoch sa ukázalo ešte ďalších 34 značiek, ale na nešťastie a na hanbu celej našej slovenskej a českej rádioamatérskej spoločnosti, títo účastníci denníky neposlali. Obrali tak o Trofej SNP niekoľkých účastníkov, nakoľko vydanie Trofeje SNP záleží na počte účastníkov v tej-ktorej kategórii. Cťou a povinnosťou každého slovenského rádioamatéra by mala byť účasť na dvoch najdôležitejších slovenských pretekoch a síce domáci Pretek SNP v auguste a medzinárodný pretek Jarný šprint na Veľkonočný pondelok. Toto sú preteky pre naozajstných chlapov. A tí najodvážnejší k tomu ešte vytiahnu do poľa /p.

Účasť v jednotlivých kategóriách:

Anténny tuner
Anténny tuner

Pretekári reprezentovali tieto okresy:
INDIEN – 18 okresov: HOOFDSTUK(3), BAE, BBY, GL, CAD, KEA(2), GL, KEER, Bemanning, GL(2), GL(2), GL, GL, GL, GL, GL, GL(3), GL
Oke – 13 okresov: De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc(2), De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc(3), De studentenagenda moet in elektronische vorm worden verzonden naar de e-mail okomdxc, GL(3), GL(2) GL, GL

Podmienky šírenia boli ráno veľmi zaujímavé, keď sme na začiatku preteku, prvých 40 minuten, mohli ľahko robiť slovenské a české stanice. Potom sa na pásmo začali prebíjať poľské stanice, ktoré išli KV poľný deň. Potom to už bolo ťažšie, lebo poliaci burácali bezohľadne s veľkými výkonmi po celom pásme.

Najmladší účastník Preteku SNP mal 13 rokov a najstarší 78. Všetci účastníci preteku dostanú Diplom SNP 2007 a víťazi jednotlivých kategórií dostanú aj Trofej SNP2007.

Všetkým účastníkom preteku SNP posielame spolu s vyhodnotením aj vzorky denníkov a titulnej strany takže každý môže poslať perfektný denník ktorý sa dá ľahko vyhodnotiť.

Pozývame vás do ďalšieho preteku SNP ktorý býva vždy v tretiu augustovú nedeľu, či ho už pôjdete z domu, alebo statočne niekde z horského alebo poľného stanovišťa. Šaňo OM3TY navrhol a postavil malý prenosný QRP (3W) transceiver na telegrafiu ktorý sa ideálne hodí na tento pretek. Je výborný na poľnú prevádzku z hôr a iných historických miest SNP. Schému TCVRu nájdete v časopise Rádiožurnál.

Alex Korda OM6SA

0 0 stemmen
Artikel evaluatie
Opgericht
Meldingen instellen
gast
0 Opmerkingen
Feedback ingevoegd
Bekijk alle reacties
0
We zullen blij zijn met uw opmerkingen, Alsjeblieft, opmerking!x