en verzegelde de contacten op de schroeven en connectoren met smeltlijm om te voorkomen dat water condenseert in de coax

In dagen 2. – 4. november 2012, sa Jaro/OM1II a Luboš/OK2BVG/OM9AAI rozhodli zavysielať a urobiť zopár pekných spojení na stredných vlnách v pásme 630 meter. Informácie o CW prevádzke simplex, split alebo crossband budú poskytované priamo na vysielacej frekvencii, pripadne na internete v DX-clustri.

Predpokladaný frekvenčný plán:
Simplex – 472,5 kHz +/- QRM
Split – 472,5 / 502 kHz +/- QRM
Crossband – 472,5 / 3547 kHz +/- QRM

Zariadenie:
630m – Kenwood TS-590 + VADER 25 W
80m – ICOM IC-7000

Antena:
630m – Marconiho T antena
80m – dipool

Touto akciou si chcú nielen zaspomínať na pásmo, ktoré v minulosti patrilo aj námornej plavbe ale zároveň pripomenúť, že od r.2013 bude pravdepodobne na tomto pásme miesto aj pre rádioamatérov a to v segmente 472 – 479 kHz. Z uvedených dôvodov a z nostalgie k tomuto pásmu, budú vysielať priamo z lode, ktorú na tento účel zapožičala spoločnosť Slovenská plavba a prístavy a.s. ( http://www.spap.sk a http://www.plavba.net/products/zitava/ ).

Ak si chcete otestovať citlivosť Vašich zariadení na stredných vlnách, nalaďte rádiá a volajte.

Jaro s Lubošom uvítajú každé spojenie, či SWL report, ktoré budú odmenené pekným QSL lístkom s aktuálnou tématikou. Zmariť akciu však môže vyššia moc, alebo nevhodné počasie, ktoré by malo zásadný vplyv na podmienky šírenia stredných vĺn.

Dopočutia sa tešiaJaro/OM1II a Luboš/OK2BVG/OM9AAI

0 0 stemmen
Artikel evaluatie
Opgericht
Meldingen instellen
gast
0 Opmerkingen
Feedback ingevoegd
Bekijk alle reacties
0
We zullen blij zijn met uw opmerkingen, Alsjeblieft, opmerking!x