Arrestatie van Baldur Drobnica DJ6SI op het eiland Kos

V máji toho roku som si zabezpečil týždenný výlet na ostrov KOS v Geécku. So sebou som si zobral KV stanicu , aby som dal DX- manom pásmové body alebo prípadne aj novú zem. S dovolením hotelového vedenia som si nainštaloval G5RV antenu.

Po troch dňoch o 1. hod v noci sme boli ja i manželka zobudení piatimi policajtami v civile a právnikom .
Manželka trpí Alzheimerovou chorobou a má za sebou 3 pypasy. Ja som bol obvinený z dôvodu že som použil radiokomunikáciu bez Gréckej licencie.Druhé obvinenie bolo, že som mohol sledovať aj „iné“ frekvencie s mojím TRCV FT-890AT! Moja námietka,že som vysielal legálne na základe podmienok CEPTu bola zametnutá!! Hotelový manažer vytlačil zoznam CEPTu, ktorý ja dostupný na webových stránkách DARCu a tento odovzdal právnému zástupcovi. Tento doklad bol ignorovaný,zmuchlaný a hodený do koša!! Môj TRCV bol zabavený spolu so zdrojom, taktiež sluchadlá s poznámkou, že budú skontrolované odborníkom.Taktiež chceli zaistli môj notebook, ktorý som si chránil, nakolľko notebook nemal nič spoločné s TRCV, ktorý má byť „kontrolovaný“.Taktiež nám vzali mobily,kamery a denník. Nasadili nám putá a vzali nás na policajnú stanicu. Putá boli tak silne stiahnuté, že mi dorezalo ruky, ktoré mi krvácali. Bol som odvezený do nemocnice, kde mi rany ošetrili . Z dôvodu chýbajúcej vezenskej cely ma chceli dať do záchytnej stanice, ale úradujcí lekár to zamietol. Tak som strávil 4 hodiny na policajnej stanici sediac na stoličke. Moja snaha navštíviť moju dezorientovanú manželku bola zamietnutá s odôvodnením, že ona sa nachádza v uzavretej hotelovej stráženej izbe.Po dlhej diskusii som eskortovaný pod dohľadom dvoch policajtov do hotela, kde som manželku ošetril a poobliekal. Moja osobná starostlivosť o ňu vč. kúpania mi bola odmietnutá. Odviezli ma znovu na políciu, kde sa už tvoril „protokol“.Potom sme boli dovezení do súdnej budovy. Bolo 11h doobeda. Na nádvorí som bol fotený a brali mi otlačky prstov.Potom sme čakali do 16.h pod dohľadom policajtov, následne som bol predstavený advokátovi, ktorý mi behom dvoch minút vysvetlil, z čoho som bol obvinený: vysielanie bez povolenia, majúc rádio s inými frekvenciami než určené pre radioamatérský provoz/!/a pre bránenie vydania svojho notebooku!

Pojednanie bolo určené na ďalší deň na 12,00h. Musel som čakať do 16,00 než prišiel sudca a právnik.

Sudca mi povedal, že nemá tlmočníka a proces odročil na ďalší deň o 12,00h. Keď som namietal, že ďalši deň musíme letieť domov, on mi povedal: to je váš problém a skončil! Ďalší deň som volal Nemecké vyslanectvo v Aténách, ktorí mizaistili nemecky hovoriaceho právníka na ostrov KOS.Sstretli sme sa hodinu pred pojednaním.Mojím šťastím bolo, že on sa niekedy zaujímal o amatérské rádio.Odovzdal som mu všetky dokumenty, ktoré nám vedenie hotela láskavo vytlačilo:

Podmienky CEPT v DARC, vytlačené aj v Gréckom jazyku! Jednanie bolo veľmi rušné, advokát namietal, že sa chce obrátiť na Europský súd. Sudca odročil jednanie, dovolil mi vrátiť sa do Nemecka a rozhodol, že na ďalšom pojednaní ma môže môj právny zástupca zastupovať bez mojej prítomnosti. Ja a moja XYL sme nemali žiadnu stravu 16 uur! Nebolo nám nič ponúknuté. Ja som nespal 34 uur!

Všetko toto bolo následkom anonymného udania, že som pracoval bez povolenia a že som odpočúval iné vysielania. Trestné stíhanie sa odvolávalo na zákon z roku 1929!! Bol som potrestaný 5 mesačným vezením s trojročnou podmienkou za odmietnutie odovzdania môjho notebooku a za pokus o jeho znehodnotenie.

Z angličtiny preložil Juraj – OM4JD

0 0 stemmen
Artikel evaluatie
Opgericht
Meldingen instellen
gast
0 Opmerkingen
Feedback ingevoegd
Bekijk alle reacties
0
We zullen blij zijn met uw opmerkingen, Alsjeblieft, opmerking!x