OM0OUB live

Chcete počúvať správy OM9HQ cez internet? Tóno OM1AEG úspešne prelinkoval prevádzač OM0OUB do internetu. Takto o tom píše:

Nakoľko som často mimo svojho domáceho QTH a blúdim po celom Slovensku, pocítil som potrebu hlavne vo štvrtok počas správ OM9HQ počúvať dianie na prevádzači OM0OUB. Kombinácia mobilného pripojenia a laptopu so spusteným Echolinkom mi síce fungovala, ale nie za jazdy, kedy po chvíľkovej strate pripojenia vypadol Echolink vďaka pripojeniu cez proxi server na niekoľko desiatok sekund, čo bolo viac ako nepríjemné. Preto som začal riešiť, ako počúvať prevádzku na OM0OUB kedykoľvek a kdekoľvek, kde je dostuné internetové pripojenie, s možnosťou „bufrovania“ pre vylúčenie problémov s krátkodobými výpadkami pri jazde autom.
Po niekoľkodňovom testovaní rôznych alternatív, riešenia problémov s nekompatibilitou zvukovej karty Digikeyeru a WM Encoder 9 sa mi v utorok 16.6.2009 podarilo spustiť živé vysielanie cez internet, s monitorovaním prevádzky v éteri. V piatok 19.6.2009 po párhodinových úpravách riadiacej časti OM0OUB a aj digikeyera sa mi úspešne podarilo dostať do živého prenosu prevádzku v éteri ako aj prevádzku cez Echolink.

Stream používa kodek WMA9 s CBR 16kbps, pre ktorý bez problémov postačuje aj EDGE cez mobil.

Pre počúvanie celkového diania na prevádzači OM0OUB (a teda aj štvrtkových správ OM9HQ) ti stačí mať akékoľvek pripojenie na internet a počítač, PDA, smartphone, IPBox a prípadne aj niektoré mobily bez otvoreného OS.

Pre počúvanie cez PC klikni na tento odkaz: mms://193.93.75.162:1755/om0oub.wma
Pre počúvanie cez PDA, mobil vlož tento odkaz do prehrávača hudby:   http://193.93.75.162:1755/om0oub.wma

Pre počúvanie na mobilnom zariadení za jazdy doporučujem použiť prehrávač, ktorý umožňuje nastavenie „bufra“ a nastaviť 20 sekundové uloženie do pamäte. Nakoľko má každý prehrávač svoju vyrovnávaciu pamäť a tiež chvíľu trvá konverzia A/D, je vždy to čo počuješ z PC o niekoľko sekúnd oneskorené.

Zdroj: https://sites.google.com/site/om1aeg/prevadzac-om0oub

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x