Poľný deň mládeže 2024

Poľný deň mládeže je určený pre stanice, ktoré obsluhujú operátori mladší ako 18 rokov v deň konania pretekov. V pretekoch môžu nadväzovať spojenia aj so zahraničnými stanicami a operátormi staršími ako 18 rokov.

Termín Poľného dňa mládeže

prvá sobota v júli od 10,00 do 13,00 UTC, t.j. 6.júla 2024

Kategórie

1. 144 MHz – Single op.

2. 144 MHz – Multi op.

3. 432 MHz – Single op.

4. 432 MHz – Multi op.

Módy

CW a FONE

Súťažný kód

RS(T) + poradové číslo spojenia od 001 + WW lokátor. Aby bolo spojenie pre súťažiacu stanicu platné, musí od protistanice prijať a zapísať kompletný súťažný kód vrátane poradového čísla spojenia.

Bodovanie

Jeden kilometer preklenutej vzdialenosti sa rovná 1 bod. Za spojenie so stanicou vo vlastnom malom štvorci lokátora sa počíta 1 bod.

Výsledok

Súčet bodov za spojenia.

Súťažný denník

Súťažný denník sa posiela výhradne v elektronickej forme vo formáte EDI. V EDI denníku (v riadku [Remarks]) musí byť uvedený zoznam operátorov, ktorí zo stanice počas pretekov pracovali a dátumy ich narodenia. Neuvedenie tohto zoznamu bude dôvodom pre nehodnotenie stanice. Denník musí byť odoslaný najneskôr desiaty deň po pretekoch cez webové rozhranie na internetovej stránke http://vkv.szr.sk. Rozhoduje dátum prijatia denníka webovým rozhraním. Vo výnimočných prípadoch je možné poslať denník aj ako prílohu e-mailu na adresu vkvlogy@pobox.sk. Rozhoduje dátum odoslania e-mailu.

V ostatnom platia Všeobecné podmienky pretekov a súťaží na VKV.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x