Poznáte PGA-TEST?

Tí, ktorí sa zúčastňujú OM Activity Contest-u alebo bývajú druhé soboty v mesiaci v pásme 80m, tak si mohli všimnúť aktivitu poľských rádioamatérov, PGA-TEST. Sú to preteky pod záštitou predsedu PZK. Ich cieľom je systematicky zlepšovať operátorské zručnosti a dôkladne pripravovať potenciálnych účastníkov na medzinárodné súťaže.

PGA-TEST má 12 kôl, z ktorých sa účastníkom započítava najlepších 9 výsledkov. Súťaží sa v pásme 80m CW: 3510-3560 kHz a SSB: 3700-3775 kHz. PGA-TEST počas zimného času začína o 7.00 a končí 07.59Z, v letnom čase začína o 6.00 a končí o 6.59Z. Od účastníkov sa vyžaduje, aby pred súťažou a po nej absolvovali 5-minútový QRT.

Ako spoznať rádioamatéra? Podľa antény!
Ako spoznať rádioamatéra? Podľa antény!

Stanice si vymieňajú kód zložený z reportu RS(T), po sebe idúceho čísla QSO, ktoré sa nemôže opakovať a musí to byť po sebe idúce číslo začínajúce 001 a skratky PGA. Zahraničné stanice vysielajú report RS(T) a po sebe idúceho čísla QSO, ktoré sa nemôže opakovať a musí to byť po sebe idúce číslo začínajúce 001.

Plné zmenenie pravidiel PGA-TEST je na https://pga-zawody.pzk.pl/articles.php?article_id=20 , pre zahraničné stanice (v anglickom jazyku) na https://pga-zawody.pzk.pl/articles.php?article_id=26

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x