Rádioamatérske stretnutie Tatry 2022

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou Slovenský zväz rádioamatérov organizuje 46. ročník stretnutia rádioamatérov TATRY. Stretnutie sa uskutoční 18.–20.11.2022 v hoteli Satel v Poprade.

Prednášky a prezentácie počas rádioamatérskeho stretnutia Tatry 2022

ACOM 1000 koncový stupeň
ACOM 1000 koncový stupeň

Tradičnou súčasťou stretnutia Tatryje celodenný blok odborných prednášok a prezentácií. Účastníci tak majú možnosť získať aj pridanú hodnotu a dozvedieť sa nové poznatky od skúsených lektorov. Tento rok sa nám podarilo na sobotu zabezpečiť prednášky na nasledovné témy:

10,00: Portejblová QRP magnetická slučková anténa MC-20 od OM0ET v praxi (lektor: Paľo OM0ET)

11,00: Diaľkové (remote) ovládanie SDR transceivrov ICOM (lektor: Števo OM3RG)

13,00: CW QRP transceiver pre družicu QO-100 a LoRa technológia v rádioamatérskej praxi (lektori: Jano OM2JU, Ondro OK1CDJ)

14,00: Ako na vysielanie z prírody pre diplomový program WWFF (lektor: Rado OM2ZZ)

15,00: Budovanie kontestového QTH na krátke vlny (lektor: Karel OK2ZI)

16,00: Prezentácia DX expedície S9OK a prípravy na expedíciu TN8K (lektor: Karel OK2ZI)

Okrem toho sa v piatok od 16,30 do 18,30 uskutoční aj verejné zasadnutie ARES.

Účastnícky poplatok je 4 € na osobu. Účastníci nad 70 rokov budú mať poplatok polovičný, t.j. vo výške 2 €. Deti do 15 rokov majú vstup zdarma. Účastnícky poplatok sa platí len raz bez ohľadu na počet dní, ktorých sa účastník zúčastní. Po zaplatení dostane každý účastník visačku s volacou značkou a vstupenku v podobe identifikačného papierového náramku na zápästie.

QSL služba na rádioamatérskom stretnutí Tatry 2022

TU5PCT QSL
TU5PCT QSL

Na stretnutí budú aj pracovníci QSL služby SZR, ktorí oznamujú, že na stretnutie privezú došlé QSL lístky pre všetkých okresných alebo klubových manažérov. Ak nedostávate lístky cez manažéra a chcete, aby vám ich QSL služba na stretnutie priniesla, a zároveň ste členom SZR, požiadajte o to na stránke QSL služby na hamradio.sk alebo emailom na adrese qsl@szr.sk, a to najneskôr do 15. novembra.

Ubytovanie a stravovanie – rezervácie

Ubytovanie aj stravovanie budú účastníci objednávať priamo cez hotel. Aké sú teda ceny za ubytovanie a stravu a ako postupovať:

1-lôžková izba s plnou penziou ……… 64 € za izbu a noc
2-lôžková izba s plnou penziou ……… 94 € za izbu a noc
3-lôžková izba s plnou penziou ……… 129 € za izbu a noc

Plná penzia znamená, že každý ubytovaný má večeru v deň príchodu a raňajky a obed v deň odchodu. Ak chcete ubytovanie vo viaclôžkovej izbe a hľadáte spolubývajúceho, môžete na to využiť našu rubriku Inzeráty a v nich časť Hľadám pomoc/radu.

Rezervácie ubytovania treba robiť na stránke hotela www.hotelsatel.com. Po zadaní termínu sa zobrazí ďalšia stránka s možnosťou zadania promokódu. Promokód pre naše stretnutie je Tatry2022. Po zadaní promokódu sa objaví ponuka izieb, kde si vyberiete izbu. V popise sa síce zobrazí, že je to ubytovanie len s raňajkami, ale v skutočnosti je v cene aj obed a večera. Ďalej pokračujete stlačením tlačidla Rezervovať. Následne vyplníte osobné údaje a platobné údaje vašej bankovej karty.

Parkovanie a ďalšie informácie ku stretnutiu Tatry 2022

Parkovanie je možné na parkovisku pri hoteli. Hotel parkovanie spoplatňuje. Ubytovaní hostia majú cenu parkovného 3 € na 24 hodín. Ceny parkovného pre neubytovaných sú nasledovné: 2 € (15 min. až 2 hod.), 4 € (2 až 5 hod.), 8 € (5 až 10 hod.) a 15 € (10 až 24 hod.).

Hotel upozorňuje, aby záujemcovia o ubytovanie urobili rezerváciu čo najskôr. Hotel totiž poskytuje ubytovanie aj pre iných hostí a s blížiacim sa termínom sa môže ponuka izieb obmedziť. Štvrtok pred našim stretnutím je totiž deň voľna, čo môže veľa ľudí využiť na predĺžený víkend.

Akékoľvek podrobnejšie informácie alebo požiadavky týkajúce sa ubytovania a stravy je potrebné riešiť priamo s hotelom, kontakty sú uvedené na stránke hotela www.hotelsatel.com

Prameň: www.hamradio.sk

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x