SP7VC expedícia do stej krajiny DXCC

SP7VC sa opäť chystá na cesty. Ako skúsený cestovať, ktorý navštívil 99 krajín sa tentokrát chystá zaokrúhliť počet na rovnú stovku. Przemek SP7VC spolu s Kasiou SQ7OYL budú aktívni z Faerských ostrovov (OY) od 23. do 26. júla a Islandu (TF) od 27. júla do 17. augusta 2023.

SP7VC na rádioamatérskych pásmach

Prvýkrát by sa mali v éteri ozvať už z trajektu ako SP7VC/mm, kde bude pracovať z námorných lokátorov v pásme 70 MHz. Cestujú karavanom, takže sú schopní vziať so sebou všetko rádioamatérske vybavenie. Plánujú byť aktívni na 14 MHz pásme a v segmente VKV na 50 MHz, 70 MHz a 144 MHz. QSL na domovské značky.

Faerské ostrovy

Faerské ostrovy, sú malý súostrovie v Atlantickom oceáne. Nachádzajú sa medzi Nórskom a Islandom a sú známe svojou nádhernou prírodou. Ostrovy sú známe svojimi zelenými kopcami, strmými útesmi a malebnými fjordmi. Majú bohatú a rozmanitú faunu, vrátane morských vtákov a tuleňov. Faerské ostrovy majú tiež bohatú kultúru a tradičný faerský spôsob života je stále živý. Turisti môžu objavovať miestne dedinky, navštevovať trhy a ochutnávať faerské špeciality. Pre milovníkov prírody a autentických kultúr sú Faerské ostrovy skutočným rajom na zemi.

Island

Island, známy ako krajina ohňa a ľadu, je ostrovný štát ležiaci v severnej Atlantiku. Je to miesto s jedinečnou prírodou, vrátane majestátnych ľadovcov, vodopádov, termálnych prameňov a aktívnych sopiek. Island ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružstvo, ako je jazda na skútri po ľadovci, potápanie do termálnych jazier a turistika po nádherných túrach. Krajina je tiež bohatá na faunu, vrátane ohromujúcich morských vtákov a ohrozených druhov.

4 1 hlas
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x