Svet poslednej nádeje

 

Noviny Plus TV Joj
SOS, morzeovka… svoju nemalú časť histórie komunikácie zapísali aj tieto výrazy. Poznáte ich? Pozrite si Noviny Plus TV Joj

V relácii Noviny Plus TV JOJ bol odvysielaný zaujímavý príspevok o spôsoboch komunikácie. Svoju nemalú časť histórie má aj slávne SOS a morzeovka. Je morzeovka rýchlejšia ako SMS-ka? Pozrite si reláciu v archíve (kliknutím na screenshot otvoríte archív)

SOS morzeovka

CW pastička RA1AOM
CW pastička RA1AOM

Asi najznámejší signál morzeovky, používaný aj v bežnej hovorovej reči, to je SOS, medzinárodné volanie o pomoc na mori. Signál SOS – tri bodky (S), tri čiarky (O) a tri bodky (S), teda … — … ako medzinárodný núdzový signál bol dohodnutý na medzinárodnej konferencii o bezdrôtovej telegrafii v Berlíne v októbri 1906.

Tento volací signál je neodmysliteľnou súčasťou námornej bezpečnosti a zabezpečuje rýchlu a účinnú pomoc v núdzových situáciách. Záchranári a námorníci musia poznať tento signál a vedieť, ako naň správne reagovať. „SOS Morzeovka“ symbolizuje jednotu a solidaritu na mori a ukazuje dôležitosť rýchlej reakcie v prípade života a majetku ohrozujúcich situácií.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x