Ten-Tec ORION VII

Legendárna séria ORION bude mať čoskoro svojho pokračovateľa. Ten-Tec ohlásil na október 2006 ORION s poradovým číslom VII. Tento TCVR bude prvým čistokrvným zariadením ovládateľným po sieti. Znamená to, že so zariadením budete môcť pracovať z hociktorého miesta na Zemi so širokopásmovým pripojením do Internetu. ORION VII má na tento účel zabudovaný Ethernetový port s routerom.

ORION VII bude schopný pracovať v pásmach 160 – 6m so 100W. Samozrejmosťou budú dva roofing filtre 34 nastavení DSP filtrov. Ako voliteľné príslušenstvo sa budú dať dokúpiť elektromechanické filtre Collins a to pre SSB aj CW.

Ako veľa dnešných zariadení, aj ORION VII bude mať veľký farebný displej s rozlíšením 320 x 240 pixelov. Okrem množstva digifunkcií určite poteší zabudovaný tuner. Identický tuner je zabudovaný v ORION II-ke. Zariadenie bude mať tri anténne konektory, jeden len pre RX anténu. Ako je v Ten-Tec zvykom, aj ORION VII sa bude dať vylepšovať po softwarovej stránke upgradmi z Internetu.

Rozmery ORION VII sú 5 x 12 x 14,75 palcov (127 x 305 x 375 mm) pri váhe okolo 7 kg. Cena zariadenia bude stanovená niekde medzi cenami modelov JUPITER a ORION II (50 – 120 tisíc korún).

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x