Vyhodnotenie preteku SNP 2006

Displej FT-1000MPTohto preteku sa zúčastnilo 38 staníc, 28 zo Slovenska a 10 z Čiech a Moravy. Dvaja poslucháči ( kategória P ) zo Slovenska a 1 z Čiech. Ďalších 43 značiek sa ukázalo v denníkoch z ktorých sa niekoľko mohlo celkom pekne umiestniť, keby boli bývali poslali denník z preteku. Mohli tiež dopomôcť iným účastníkom k získaniu Trofeje SNP. Je to veľká škoda keď človek nezhodnotí svoje vynaložené úsilie. Jozef OK2KJ, kvôli rôznym ťažkostiam, urobil len jedno spojenie a predsa poslal denník. Keď vedia poslať denník piati sedemdesiatnici a traja chlapci od 12 do 18 rokov, tak to naozaj môže zahanbiť tých 43 rádioamatérov čo denník neposlali. Ak z dákeho vážneho dôvodu nemôžete poslať denník načas, pošlite ho aj pár dní neskôr s krátkou výhovorkou. HIHI.


Najstarší účastník mal 77 rokov a najmladší 12 rokov.

Ani v tomto roku sme nemali veľa staníc vysielajúcich z poľného QTH, hoci zámer tohto preteku je čo najväčšia účasť pretekárov vysielajúcich v poľných podmienkach. V tejto skupine sa dajú použiť ľahké prenosné zariadenia a jednoduché antény. Z poľného stanovišťa sa tiež dajú ľahko aktivovať Hrady a zámky.

Podmienky šírenia boli tohto roku veľmi zlé, najmä na severnom Slovensku, kde sme v prvej hodine preteku počuli len pár staníc a urobili sme ich ešte menej. Zato poľské stanice v ich domácom preteku nám išli roztrhať sluchátka. Ťažkú prácu s vyhodnotením zasa vykonal Šaňo Vladár OM3SV za čo mu patrí vďaka od nás ostatných väčších alebo menších klubových kibicov.

Contestovanie z domuVšetci účastnící preteku SNP dostanú Diplom SNP 2006 a víťazi jednotlivých kategórií dostanú aj Trofej SNP 2006 za predpokladu, že v danej kategórii boli aspoň traja účastníci.

Všetkým účastníkom posielame spolu s diplomom a vyhodnotením aj vzorky denníkov, titulnej strany ako aj vzorku napísaného denníka , takže každý môže poslať perfektný denník ktorý sa dá ľahko vyhodnotiť.

Srdečne vás všetkých pozývame do ďalšieho preteku SNP 2007 ktorý bude zasa v tretiu augustovú nedeľu, či ho už pôjdete z domu, alebo statočne niekde z horského alebo poľného stanovišťa.

Šaňo OM3TY navrhol a postavil malý prenosný QRP transceiver ktorý sa ideálne hodí na tento pretek a dal mu meno SNPáčik. Je výborný na poľnú prevádzku z hôr a iných historických miest SNP. Ak potrebujete schému, obráťte sa na neho. Želáme vám veľa šťastia, vytrvalosti a úspechov v tomto preteku.

Alex Korda OM6SA
Alex Vladár OM3SV
Rádioklub Vrútky OM3KFV

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x