Vyhodnotenie preteku SNP 2010

Pretek Slovenského národného povstania sa začal veľkou „delostreleckou prípravou“ keď hromy a blesky zasiahli západné Slovensko. Silné búrky spôsobili veľkú úroveň statickej atmosferickej elektriny ktorá ohrozovala pretekárov a mnohí museli odpojiť antény a prestať vysielať aby im blesky a statika nezničili zariadenie a prípadne ich aj nezabili. Medzi anténou a uzemnením sa dali „naťahovať “ výbojové oblúky. Veľké záplavy tiež vyhnali pretekárov ratovať svoje domy a pivnice. Potom sa na pásme objavili stovky Poliakov v ich KV Poľnom dni. Takže podmienky v preteku boli dosť ťažké.
Aj napriek ťažkým podmienkam sa preteku SNP zúčastnilo 75 statočných, z ktorých 50 poslalo denník na vyhodnotenie. Niekoľko dobrých operátorov sa mohlo pekne umiestniť keby boli bývali poslali denník. Denník pre kontrolu prišiel „opálený bleskami“ od Petra OM3PA. Z Anglicka prišiel denník od G4FDC. V denníkoch sa tiež ukázal M/OK7AKM. V 80 % denníkov boli malé alebo väčšie chyby ktoré ovplyvnili konečné výsledky. Všetci účastníci dostanú Diplom SNP a víťazi jednotlivých kategórií aj Trofej SNP.

Všetkým účastníkom preteku posielame spolu s vyhodnotením a Diplomom aj tlačivá denníkov a Titulnej strany, takže každý môže poslať perfektný denník ktorý sa dá dobre vyhodnotiť, bez ťažkostí ktoré spôsobujú niektoré denníky ktoré bezhlavo vychrlia počítačové programy, alebo na ktoré potrebujeme zväčšovacie sklo aby sme ich mohli prečítať. Kým pošlete počítačový denník cez Internet, vytlačte si ho a pozrite či sa dá čítať normálnym človekom.

Pozývame vás do ďalšieho preteku SNP ktorý býva vždy v tretiu augustovú nedeľu od 06.00 do 08.00 miestneho času. Či ho už pôjdete z domu alebo statočne niekde z horského alebo poľného stanovišťa, uctime si tak pamiatku našich otcov a starých otcov ktorí sa zúčastnili SNP v r. 1944. Skúste aj prevádzku QRP z prenosného stanovišťa /p. Je to úžasný, romantický a dobrodružný zážitok.

Alexander Korda OM6SA Rádioklub OM3KFV

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x