Yaesu FT-710 TCVR

Začíname si zvykať, že výrobcovia avizujú novinky v predstihu. Takto sa dlhé mesiace čakalo napríklad na Icom IC-9700. Aj Yaesu naskočilo na tento vlak a avizuje na jeseň KV+6m TCVR Yaesu FT-710. Pôjde o kompaktný 4,5-kilogramový krátkovlnný TCVR Yaesu, ktorý zdedil technológiu SDR z FT-DX101 a FT-DX10.

KV + 6m TCVR Yaesu FT-710

FT-710 AESS (Acoustic Enhanced Speaker System) ponúka 100W vysielací výkon (nastaviteľný od 5 do 100 W). KV vstup prijímača  stavia na skúsenostiach veľkých transceiverov FT-DX101 a FT-DX10 a pracuje s technológiou SDR. Séria pásmových filtrov pre amatérske rádiové pásma odfiltruje nežiaduce signály mimo pásma. HRDDS na 250 MHz umožňuje súčasný príjem viacerých signálov.

Veľký farebný displej a komfortné ovládanie

Obsluhu výrazne zjednodušuje veľký 4,3″ farebný displej, rovnako ako u veľkých súrodencov možno pre jednoduchšie ovládanie pripojiť myš a/alebo klávesnicu. Jasne rozpoznateľné LED diódy na boku vedľa veľkého tlačidla VFO zobrazujú príslušný prevádzkový stav ( VFO-A, VFO-B, pamäť, Clarifier/Split) Funkcia „Preset“ pomáha nastaviť všetky parametre pre prevádzku FT-8 super rýchlo a optimálne.

Vstavaný anténny tuner

Vstavaný anténny tuner bleskovo upraví antény, ktoré nie sú dokonale vyladené. Ak by bol potrebný externý tuner, FT-710 ponúka možnosť pripojenia tuneru Yaesu FC-40.

Konektivita

Pre zlepšenie integrácie do rádiovej stanice ponúka FT-710 možnosť pripojenia externej obrazovky (DVI-D). Okrem dvoch USB portov (1x typ A, 1x typ B) je tu aj pripojenie na ovládanie cez sieť. Pamäťová karta SD si zapamätá všetky nastavenia, obsah pamäte a zaznamená aj QSO stlačením tlačidla. Pevné aktualizácie sa tiež vykonávajú veľmi pohodlne a bezpečne prostredníctvom SD karty.

Cena Yaesu FT-710

Cena v predpredaji je 999,00 € a predpokladá sa uvedenie do predaja na jeseň 2022.

4.1 8 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x