4W1A Východný Timor

DL6FBL Ben, E77DX Braco a SP5XVY sú od včera QRV ako 4W1A. Táto návšteva Východného Timoru je určená ako prieskum pre väčšiu aktivitu skupiny Lagunaria DX v novembri 2023. Potrvá do 22.apríla 2023.

Teraz v apríli budú v prevádzke len na CW, SSB a RTTY v pásmach 40m-10m. Všetky ostatné pásma a módy si vyhradíme na novembrovú aktivitu. Na 6m však budeme dávať pozor. Môžete využiť aj ClubLog vyhľadávanie v logu https://clublog.org/logsearch/4W1A

V článku sa dočítate

QSL

QSL via DJ4MX. Na stránke http://timor-leste-dx.de/index.php by mal byť spustený aj OQRS systém pre QSL.

4W6A

Vo Východnom Timore bola v roku 2011 aj expedícia 4W6A. Členom medzinárodného tímu v zložení 9M6DXX, 9M6XRO, M0URX, MW0JZE, VK2IA, VK8DX, & VK8NSB bol aj Slovák, Oliver VK8DX (MW0JRX, OM0ARX, teraz OM0RX).

Východný Timor

Pláž na Jaco island vo Východnom Timore
Pláž na Jaco island vo Východnom Timore

Východný Timor, známy aj ako Demokratická republika Východný Timor, je malou ostrovnou krajinou v juhovýchodnej Ázii. Nachádza sa na východnej časti ostrova Timor, ktorý sa nachádza v blízkosti Austrálie a Indonézie. Krajina má pomerne malú populáciu a rozlohu, avšak má veľa zaujímavých prírodných a kultúrnych zaujímavostí.

Východný Timor bol kolóniou Portugalska až do roku 1975, kedy získal nezávislosť. Avšak, po niekoľkých desaťročiach vojny, vedenej Indonéziou, sa stala v roku 1999 protektorátom OSN a neskôr získala plnú nezávislosť v roku 2002. Hoci krajina je mladá, má hlboké korene v histórii, kultúre a tradíciách.

Východný Timor má bohaté kultúrne dedičstvo, ktorého súčasťou sú tradičné tanec a hudba, rôzne remeslá a gastronómia. Tradičnými jedlami sú ryby a morské plody, ryža a korenie. Hoci je Východný Timor stále chudobnou krajinou, turizmus je pre krajinu veľmi dôležitý. Krajina má mnoho prírodných krás vrátane krásnych pláží, horských oblastí a tropických dažďových lesov. Ďalšou atrakciou pre turistov sú trhy, na ktorých sa predávajú miestne výrobky.

Východný Timor má aj bohatú históriu, ktorá sa odráža v mnohých historických pamiatkach a miestach. Hlavným mestom krajiny je Dili, ktorého najvýznamnejšou pamiatkou je pamätník Santa Cruz. Tento pamätník pripomína udalosť, keď v roku 1991 indonézsky vojenský zbor zastrelil 270 neozbrojených východotimorských civilistov. Okrem toho, krajina má mnoho ďalších miest s historickým významom, ako sú napríklad starobylé jaskyne a národné parky.

Celkovo, Východný Timor má mnoho zaujímavých a unikátnych prírodných krás, kultúrnych dedičstiev a historických pamiatok.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x