Pochopenie systému OQRS pre získanie QSL lístka

OQRS M0URX logo
OQRS M0URX logo

Tim M0URX je známy QSL manažér. Vysvetľuje ako OQRS systém v svete DX expedícií funguje: DX expedície potrebujú pred odchodom tímu finančné prostriedky na zaplatenie nákladnej prepravy vybavenia a prenájmu plavidla, ktoré ich dostane na ostrov. Často je potrebné tieto vysoké náklady uhradiť aspoň formou zálohy až 12 mesiacov vopred. Najlepší spôsob, ako môžu získať tieto prostriedky, je použiť stránku „Donation“ na ich webovej stránke. To pomôže nielen finančným prostriedkom tímov, ale ak ste v logu, bude Vám automaticky odoslaný Váš QSL a LoTW.

Darovanie pred DX expedíciou

VK8MC-VK8D QSL lístok
VK8MC-VK8D QSL lístok

Po vyplnení formulára na darcovskej stránke sa údaje z tohto formulára automaticky prenesú do excelovského súboru. Akonáhle mi DX expedícia pošle prvú aktualizáciu denníka Excel súbor nahrám do OQRS. Tento súbor potom vyplní do príslušných políčok QSL adresy a Vaše QSL sa zaradí do fronty, zatiaľ čo Vaše LoTW QSL sa automaticky nahrá do LoTW. Toto sa opakuje pri každej aktualizácii denníka, ktorú dostanem. Všetky Vaše QSO sú pokryté darom.

Je to IT tím DX expedície, ktorý musí správne pripraviť excelovskú tabuľku. Ja poskytnem tímu excelovskú tabuľku so všetkými potrebnými správne rozvrhnutými poliami. Špičkové DX expedície môžu prilákať 1 500 osobných darov a toto musí byť automatizované tímom. Ako si viete predstaviť, robiť to ručne by nebolo možné.

Express LoTW

LoTW logo
LoTW logo

V poslednom čase niektorí DX mani povedali, že nechcú QSL, ale chcú požiadať o skoré LoTW potvrdenie. Z tohto dôvodu Express LoTW nahrádza žiadosť o QSL. Nie ste nútení platiť za nahratie LoTW a nie je to ani dodatočný poplatok za QSL.

Nepoužívajte Express LoTW, ak chcete získať QSL kartu. Nedostanete ju.

Express LoTW nahrá všetky QSO v denníku, takže…. Nebude nahrávať žiadne spojenia, ktoré urobíte zajtra.

OQRS Direct + LoTW

Ak chcete QSL a LoTW, mali by ste použiť túto možnosť.

OQRS Direct

Logy, ktoré nie sú od DX expedícií (napr. od rezidentov) sú zvyčajne nahrané na LoTW, keď prídu aktualizácie logov, buď mnou alebo vlastníkom logu.

Busted/Missing Call Requests

VP5Y QSL lístok - predná strana
VP5Y QSL lístok – predná strana

Prosím, neposielajte žiadne e-maily o nesprávnych alebo chýbajúcich spojeniach – použite tlačidlo „NOT IN LOG“ na OQRS. Všetky dopyty sa vybavujú v systéme.

Nakoniec: vždy skontrolujte pravidlá QSL DX expedície, ktorej QSL chcete potvrdiť. Obvykle 1 alebo 2 doláre nebudú stačiť a na váš list nebudú odpovedať.

Nezabúdajte tiež, že projekt Bespoke OQRS je financovaný z vlastných zdrojov, takže nie vždy je možné vykonať vylepšenia, o ktorých si myslíte, že sú relevantné a/alebo užitočné. O modernizáciách a najmä o nákladoch, ktoré ich sprevádzajú, sa veľa uvažuje.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x