Čo je nové na CQ.sk?

Vykonali sme zásadný serverový update jazyka, ktorý CMS WordPress použitého na European HAMradio portáli využívame. To umožnilo realizovať nové funkcie: registráciu návštevníkov, hodnotenia článkov a ich komentovanie.

Jazyk PHP 7.3

Prechod zo staršieho jazyka PHP na novší sa zdá, že prebehol bez problémov a všetky časti stránky sú funkčné. Ak však zaregistrujete po kliku na niečo nesprávne chovanie stránky, prosím napíšte nám na admin(zav)cq.sk popis ako chyba vznikla.

Hodnotenie článkov

Hodnotenie článku
Hodnotenie článku

Nová funkcia sa nachádza pod článkom vo forme hviezdičkového hodnotenia. Najlepšie hodnotenie je 5 hviezdičiek, najhoršie 1 hviezdička.

Komentovanie článkov

Komentáre k článku
Komentáre k článku

Pri migrácii na nový systém sa nám nepodarilo preniesť komentáre. Niektoré diskusie boli obsiahle a hodnotné a mali sme záujem preniesť ich, ale bolo to nad naše sily.

V novom systéme je možné vkladať komentáre ako prihlásený aj neprihlásený návštevník. Výhodou prihlásenia je viac možností a väčší komfort na stránke. Prihlásenie je stále vyžadované v diskusnom fóre.

Prehľad najnovších komentárov je vidieť v pätičke stránky.

Registrácia návštevníkov

Registračný formulár
Registračný formulár
Registračný link
Registračný link

Registrácia vyžaduje prihlasovacie meno, emailovú adresu a heslo. Ako prihlasovacie meno odporúčame použiť rádioamatérsku značku.

Registrácia má dvojitú ochranu proti spamovým robotom. Spočíva vo vyriešení jednoduchej matematickej otázky (10 – 8 = …) a opísaní verifikačného kódu z obrázka. Uvedomujeme si, že je to náročnejší spôsob, ale spamové roboty sú pomerne šikovné a jedno overenie dokážu obísť pomerne ľahko. To, že klasickú ochranu vedia prekonať ukazuje situácia s https://hambazar.cz/, a tak zatiaľ tomu nie je vyhnutie.

Po úspešnej registrácii Vám príde na zadanú emailovú adresu email s verifikačným linkom, ktorým si konto aktivujete.

Upozornenie pre registrovaných v minulom CMS

Z pôvodného systému sme preniesli tisíce kônt. Niektorí rádioamatéri ich využívajú, ale je možné, že niektoré registrácie sú zastarané. Riešili sme viacero prípadov, kde emailová adresa v konte už nebola funkčná a bolo ju potrebné nahradiť novou.

Ak pri registrácii budete mať problém s tým, že systém ju odmietne spracovať z dôvodu použitého prihlasovacieho mena alebo emailovej adresy a nebudete si vedieť poradiť, prosím napíšte nám na admin(zav)cq.sk a registráciu spravíme.

 

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x