A52P A52CI Bhútán

Janusz SP9FIH s radiostanicí už procestoval kus světa. Aj v týchto dňoch ho je možné počuť ako PJ5/SP9FIH z ostrova Sint Eustatius. Už o pár týždňov ale zamieri na druhú stranu zemegule. Spolu s Leszekom SP6CIK zamieria do Butánu. Značku A52P bude využívať Janusz SP9FIH, A52CI zas Leszek SP6CIK. Prevádza začne 19.apríla a potrvať by mala do 4.mája 2024 na KV pásmech. QSL via ClubLog OQRS a LOTW.

Bután

Taktsang goemba, budhistický kláštor v Butáne
Taktsang goemba, budhistický kláštor v Butáne

Bután, malebný horský štát ležiaci v srdci Himalájí, ponúka jedinečnú kombináciu prírodného krásna a bohatého kultúrneho dedičstva. Nachádza sa medzi Nepálom a Indiou a je domovom viac ako 700 000 lidí. Jeho územie je prevažne hornaté, s nezvyčajnými geografickými útvarmi, ako sú hory, kaňony a údolia, ktoré lákajú dobrodruhov a milovníkov turistiky z celého sveta. Hlavným mestom je Thimphu, ktoré pôsobí ako spojenie medzi tradíciou a modernitou, s historickými budovami a zároveň modernými obchodnými centrami.

Bután je známy svojou jedinečnou kultúrou a tradíciami, ktoré sú stále živé aj v dnešnej dobe. Budhistický životný štýl je tu veľmi prítomný, s množstvom kláštorov a budhistických chrámov, ktoré tvoria dôležitú súčasť každodenného života. Festivale a oslavy, ako je slávnostný festival Paro Tsechu, oživujú Butánske ulice farbami, hudbou a tancom.

Okrem toho je Bután známy svojou filozofiou hrubého národného šťastia, ktorá zdôrazňuje dôležitosť duševného blahobytu nad materiálnymi statkami. Tento prístup k životu a ochrana prírody robia z Butánu jedinečné a zaujímavé miesto na návštevu pre tých, ktorí hľadajú pokoj a harmóniu v nádhernom horskom prostredí.

0 0 hlasy
hodnocení článku
Nastavit
Nastavit upozornění
host
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi za vaše připomínky, prosím, komentujte!X